10.000 Doları Öngören Analist: Bitcoin Fiyatı Bu Tarihe Kadar Düşecek!

0

Bitcoin piyasasında tarihi olaylar gerçekleşiyor. Bitcoin’in hash rate’ı kısa süre önce Çin’den gelen baskıların ardından sert düşüşler yaşadı. Bitcoin ağının madencilik zorluğu ise hash rate’daki son düşüşü hesaba katarak tarihi bir düşüş gördü. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, bu son zorluk ayarı, tarihinin en büyüğüydü. Bitcoin fiyatı bu olaylardan elbette ki etkilendi.

BTC ağı, dün yaklaşık %28 oranında şimdiye kadarki en büyük zorluk düşüşüne maruz kaldı. Bu gelişmelerin ardından usta bir analist, Bitcoin fiyatı ile hash rate arasındaki ilişkiyi vurguluyor. Analist, düşüşün Ekim ayının sonuna kadar devam edeceğini belirtiyor. Analistin öngörülerine birlikte bakalım…

Timothy Peterson: Bitcoin fiyatı bu tarihe kadar düşecek ve dibe vuracak!

Bitcoin metriklerinde tarihi anlar yaşanıyor. Hash rate ve ağın madencilik zorluğu tarihi düşüşler gördü. Ayrıca BTC balina birikimi hızla artıyor. Puell Signal göstergesi de tarihte sadece 5 kez görülen alım sinyalini veriyor. Ancak olumlu görünen bazı gelişmelere rağmen bir analist, piyasada daha fazla düşüş bekliyor. Kripto para analisti Timothy Peterson, Temmuz ayında Bitcoin’in fiyatının yüzde 90 ihtimalle 10.000 doları aşacağını doğru öngördü.

Bu analist şimdi son yaşanan olaylar ışığında BTC piyasasını yorumluyor. 2 Temmuz’daki bir dizi tweet’te, usta analist Timothy Peterson, Bitcoin fiyatı ile hash rate arasındaki ilişkiyi, düşüşün bitmediğine dair tartışmalı bir kanıt olarak gösterdi. Timothy Peterson, BTC’nin Ekim ayına kadar dibe vurmayacağını öne sürüyor. Timothy Peterson konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

P/P(h) = 1 olduğunda Bitcoin fiyatı düzeltilir. P(h)’deki mevcut eğilime göre, bu balon 31 Ekim’e kadar çökecek. Oran, daha yüksek bir hash rate ve daha düşük bir fiyatın herhangi bir kombinasyonunu içerir. Dolayısıyla artan hash rate ve istikrarlı fiyat da balonu çözüyor.

Bitcoin balinaları birikimde keskin bir artış görüyor!

Bitcoin, 36 bin doların altında konsolidasyonuna devam ediyor. Bununla birlikte son verilere göre, 1k-10k BTC tutan balina adresleri, önemli bir artışa işaret eden keskin bir yükseliş kaydetti. Bazı uzmanlar bu balina birikimini yükseliş işareti olarak görüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla Bitcoin fiyatı haberi için“Bitcoin Tarihinde Sadece 5 Kez Görüldü! Balinalar Ne Yapıyor?” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.