11 milyon abonesi olan YouTuber hayatını kaybetti!

0

11 milyondan fazla aboneye ev sahipliği yapan The King of Random isimli kanal ile tanınan ve bilimsel deneylerin gerçekleştirildiği dikkat çekici videolar hazırlayan, Grant Thompson yamaç paraşütü kazası nedeniyle hayatını kaybetti.

Thompson’un hayatını kaybettiği menajeri ve arkadaşı Larry Shapiro tarafından doğrulandı. 38 yaşındaki Thompson’ın ölümüne neden olan yamaç paraşütü kazası ABD’nin Utah eyaletinin güneyinde yaşandı.

Ünlü YouTuber Grant Thompson hayatını kaybetti!

Ünlü YouTuber’ın atlayış sonrasında belirlenen zamanda rapor vermemesi ve telefon aramalarını yanıtsız bırakması sonrasında yetkililere haber verildi. Shapiro, arkadaşının güçlü bir rüzgara yakalandığını ve bu nedenle kontrolü kaybederek yere çakıldığını belirtti.

Arama ve kurtarma ekipleri Grant Thompson’ın cansız bedenini bulmak için cep telefonundan gelen GPS verilerini kullandı. 2010 yılında YouTube’a adım atan Thompson aradan geçen dokuz yıl boyunca bilime ilgi duyan insanların tanıdığı isimlerden birisi haline geldi. 1000’e yakın video üreten Thompson, “insanları her zaman merak ettiklerinin cevabını bulmaya teşvik etti”şeklinde tanımlanıyor.

Toplam izlenme sayısı 2.4 milyar civarında olan Grant Thompson’un sosyal medya hesaplarında onu anmak için hazırlanan bir video paylaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.