19.000 Doları Öngören Analist: Bitcoin Artık Bu Düzeylere Bakıyor

0

Tanınmış bir kripto stratejisti ve trader’ı, Bitcoin (BTC)’in değerinde, grafikte son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.000 dolara yükselecek parabolik bir yükseliş öngörüyor. BTC’nin geçen yıl 19.000 dolara yükselişini doğru bir şekilde tahmin eden kripto analisti Jack Sparrow, Bitcoin yükselişi olasılığını yakalamak için güç topladığını açıklıyor. Detaylar şu şekilde…

Analist, Bitcoin (BTC)’de 380.000 dolar bekliyor

Analist Jack Sparrow, Bitcoin (BTC)’in döngülerini baz aldığı ve 380.000 doları işaret ettiği analizlerini, 203.600 takipçisiyle şu şekilde paylaşıyor:

Bu BTC döngüsü, önceki döngüye benzer bir sürede benzer getirilerle sonuçlanırsa, grafik tam anlamıyla böyle görünebilir (aşağıda). Perspektif önemlidir. Son zamanlarda bana kalıcı bir ayı diyorlar ama gerçekten yaptığım tek şey bu olasılığa karşı pozisyon almayı beklemek.

Jack Sparrow:

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, 2017 ralli döngüsünde Bitcoin, 20.000 dolara fırlamadan önce yaklaşık 5.000 dolardan 2.900 dolara kadar düşmüştü. Jack Sparrow, Bitcoin benzer bir boğa piyasası aşamasındaysa, %1.000’lik bir ralli ihtimali olduğunu öne sürüyor. Kripto stratejisti, Mayıs ayında BTC’yi %50’den fazla devalüe eden satıştan sonra bile uzun vade boğa beklentisini sürdürmüştü. Jack Sparrow’a göre, boğa piyasası bitmedi. Analistin ifadeleri ise şu şekilde:

Bence 5. dalgayı kaçırıyoruz ve 65.000 dolardan bu yana düzeltmenin 4. dalga düzeltmemiz olması çok muhtemel. Boğa bence bitmedi ve oyun, beşinci dalga için sabırla risk oluştururken hayatta kalabilmek.

Son olarak analist, büyük dalgaların döngüsünü ve piyasa psikolojisini analiz ederek, gelecek fiyat hareketini tahmin eden Elliott Wave teorisini kullanıyor. Teoriye göre, dördüncü dalgada, bir piyasa döngüsünün son ayağından önce gelen bir düzeltme dönemidir. Jack Sparrow, orta vadede, 2022’nin başında boğa piyasasına devam etmeden önce Bitcoin’in önümüzdeki birkaç ay içinde konsolide olmaya devam etmesini bekliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.