2 Analist: Altın Fiyatı İçin Bu Düzeyler Kritik!

0

Altın fiyatları Pazartesi günü “yumuşak” bir dolar ve karışık ABD işgücü verilerinin ortasındaki düşük tahvil getirileri ile yükseldi. Yatırımcıların daha hızlı bir politika sıkılaştırmasına ilişkin endişelerini yatıştırdı ve metalin bir kez daha 1.800 dolar seviyesine yükselmesine yardımcı oldu. Yazım sırasında değerli metal, 1.791 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Peki, değerli metalde hangi seviyeler kritik? İşte iki analistin görüşleri…

Analistlerden altın fiyatına yönelik yorumlar

Saxo Bank analisti Ole Hansen’a göre dolar, son zamanlardaki gücünün bir kısmından vazgeçti ve altın “şu anda Cuma günkü kazanımlarının bir kısmını koruyor, bir kez daha 1.800 dolarlık dirence meydan okuyor,” ifadelerini kullandı. Bu hafta, yatırımcıların radarında, politika yapıcıların enflasyon ve para politikası konusundaki görüşlerine daha fazla ışık tutabilecek olan Fed’in son toplantısının tutanakları yer alıyor.

Phillip Futures kıdemli emtia müdürü Avtar Sandu bir notta, “Fed’in son zamanlarda parasal açıdan sert tutuma doğru eğilmesinin etkileri, birkaç Fed yetkilisinin piyasaları sakinleştirmesiyle yıpranmaya başladı” dedi. Altının ani direncinin ons başına 1.800 dolar ve desteğin 1.750 dolar olduğunu da sözlerine ekledi. Daha fazla altın haberi için https://bedevaoyunhesaplari.com olarak hazırladığımız “Haftalık Altın Tahmini: Yatırımcılar Neler Beklemeli?” adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.