2 Efsanevi Analist, Bitcoin’in Temmuz ve Ağustos’ta Göreceği Düzeyleri Açıkladı!

0

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC)’in fiyatı, Haziran ayının son günlerinde toparlanma belirtileri gösterip 36.400 dolar seviyelerine ulaşmış olsa da, üçüncü çeyreğin ilk gününde düşüş yaşadı. Yeniden 33.000 dolar seviyelerine inen ve 22 ve 26 Haziran’daki derin düşüşler dışında son 2 haftadır 30.000-35.000 dolar aralığında el değiştiren öncü kripto para biriminin sıradaki seviyeleri neler olacak? İşte 2 usta ismin analizi.

Art Cashin düşüş bekliyor: Bitcoin izlenmeli

UBS Financial Services yöneticisi ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nda UBS Financial Services için faaliyetler yürüten efsanevi trader Art Cashin, Perşembe günü CNBC’ye yatırımcıların Bitcoin’in değerini ayrıntılı bir şekilde izlemeleri gerektiğini tavsiye etti. Buna sebep olarak ise piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para biriminin üçüncü çeyreğin gününde yaşaması olarak gösterdi.

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere BTC, 30.000 dolarlık önemli bir aşamanın altına düştükten sonra bir haftadan biraz daha fazla bir süre içerisinde 33.500 doların altından işlem gördü. 22 Haziran’da BTC 29.000 doların altına düştü. Ancak o günün ilerleyen saatlerinde toparlandı. Cashin, “Squawk on the Street” programında BTC için “30.000 doları yeniden test etmeye hazırlanıyor gibi görünüyor ve bu durum muhtemelen çok önemli olabilir,” dedi. Yönetici, Bitcoin’in kendisini daha da aşağı gönderen bir “tuzak kapısına” yaklaşmış durumda olabileceğine dikkat çekiyor.

PlanB: BTC, Ağustos ve Temmuz ayını bu seviyelerde kapatacak

BTC’nin kısa vadede hangi seviyeleri görebileceğine dair fikirlerini belirtenlerden biri de ünlü analist PlanB oldu. PlanB, BTC’deki stok-akış modelinin mucidi olarak kripto topluluğunda tanınan bir analist haline geldi. PlanB, öncü kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyat hareketlerine yönelik olarak yeni bir tweet attı. Tweet’inde BTC’nin Temmuz ve Ağustos ayında hangi seviyeleri görebileceğine dair açıklamalarda bulundu:

“En kötü senaryonun Temmuz ayında aylık kapanış fiyatının 28.000 dolar ve Ağustos’ta 47.000 dolar olacağını düşünüyorum.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.