2 Yatırım Analisti: Bitcoin İstikametini, Bu Korkutan Düzeylere Çevirdi!

0

Pazartesi günü, yatırım bankası Stifel’in analistleri Bitcoin hakkında analizlerini paylaştılar. Hisse senedi alım satım masasında görev alan analistler Barry B. Bannister ve Thomas R. Carroll, BTC’nin önümüzdeki aylarda 12.000 dolara kadar düşebileceğini tahmin ediyor.

Analistler: Bitcoin 12.000 dolara gerileyebilir

MarketWatch’ın finansal piyasaları özetlediği makalesinde, görüşlerini paylaşan Bannister ve Carroll, Bitcoin’in 34.000 dolardan 12.000 dolara düşebileceğini öngörüyorlar. Küresel likiditeye ve doların güçlenmesine dikkat çeken analistler, lider kripto para Bitcoin için durumu şu şekilde özetliyor:

Beklediğimiz kayıplar, yavaşlayan küresel likiditeye ve daha güçlü dolara duyarlı olan Bitcoin ve dolar dengesi için. Ayrıca, yorumları destekleyen Stifel’deki farklı stratejistler, para arzının bir ölçüsü olan küresel M2’nin bekledikleri gibi yıldan yıla azalarak tek haneli rakamlara düşmesi durumunda, Bitcoin’in 34.000 dolardan 12.000 dolara düştüğünü öngörüyorlar.

Analistler, M2 arzının tekrar düşmesi gerektiğini bildiriyor

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, küresel pandemi sona ererken, analistler, M2 arzı (vadeli ve vadesiz mevduat) veya nakdi gibi benzeri fonların ve mevduatların, tekrar düşürülmesi gerektiğini vurguluyor. Salgın sırasında, Şubat’tan Ağustos’a kadar, sadece ABD’de dahi yaklaşık 3 trilyon dolar artan M2 arzı, analistler için küresel ekonomiyi olumsuz etkileyebilir.

Aynı zamanda bu büyük artışın, vatandaşlar için zorlu ekonomik koşullara sebep olabileceğini belirten analistler, Federal Rezerv’in bireylerin hissettiği daralmayı azaltmak için faiz oranlarını düşürme eyleminde olduğunu belirtiyor. Ek olarak, pandeminin sona ermek üzere olduğu bu dönemde, insanların yatırım yapmak yerine, harcama yapmaya başlamaları, analistlerin tespitleri arasında yer alıyor.

Bitcoin fiyatı yükselmeye devam edecek mi?

Analistler, yukarıdaki tespitlerine ek olarak, insanların kriptoya yatırım yapabilmek için kullanabileceği daha az ekstra nakitleri olacağından, Stifel’deki analistlerin de desteklediği gibi BTC fiyatının önemli ölçüde düşebileceğini açıklıyorlar. Ancak, analistlerin önümüzdeki sürecin kırmızı geçeceğini belirtmesine rağmen, Bitcoin yükselmeye devam ediyor. Güncel BTC fiyatı 35.000 dolar civarında ve ayın başında gerilediği 28.000 dolar desteğinden bir hayli uzaklaştı. Bu nedenle analistler, Bitcoin yıldan yıla M2 trendini bir şekilde takip etse de, bu hareketin kısa ömürlü olabileceğini belirtiyorlar.

Bir diğer yandan, analistlerin de vurguladığı üzere, pandeminin sona ermesiyle elde kalacak daha az nakite rağmen, yeni veya mevcut yatırımcıların aniden BTC’yi veya kripto paraları terk etmesi gerekmiyor. Daha çok konuşulacak ve hakkında analizler yapılacak kripto paralar, daha fazla yeni yatırımcı anlamına da geliyor. Bu nedenle analistler, pandemi sonrası normal eğilimlerin dışında hareketlerin gözlemlenebileceğine dikkat çekiyorlar.

Kripto piyasası tutunmaya devam edebilecek mi?

Analistler, kripto piyasasının, yeni teknolojilere ve büyük işlere ev sahipliği yapabilmesi durumunda, tutunmaya devam edeceğinin altını çiziyor. Ayrıca, Stifel yatırım firmasından Bannister ve Carroll gibi piyasa analistlerinin belirtiği üzere, kripto fiyatları konuşuldukça, piyasa hareket etmeye devam ediyor. Son olarak, firmaların BTC fiyatını yakından takip etmesi, yatırımcılara Blockchain teknolojisinin dikkate alınması gereken bir güç olduğunu söylüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.