240 Hz’lik oyuncu monitörü: LG UltraGear serisi yolda!

0

LG, en yeni oyun monitörleri serisini ilk kez IFA 2019’da sergilemeye hazırlanıyor. 6 Eylül – 11 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan fuarda sergilenecek olan monitörler, sonrasında Avrupa ve Kuzey Amerika pazarlarında satışa çıkacak. LG UltraGear serisi 1ms IPS ekran özelliği ile dikkat çekiyor.

Tüm IFA 2019 haberleri ve videoları burada!

LG UltraGear serisi tanıtılıyor

IFA 2019 kapılarını açıyor. Etkinlikte yeniliklerini sergileyecek markalar arasında yer alan LG, yeni oyun monitörleri serisini ilk kez burada görücüye çıkarıyor. LG UltraGear serisi 1ms IPS ekran ile oyuncuların oyun deneyimini artırmayı hedefliyor. Tepki kalitesini tepki süresi ile eşleştiren LG’nin oyun monitörü ailesindeki 27GN750 model numaralı UltraGear 1ms IPS Gray-to-Gray (GTG) monitör, 240Hz yenileme hızıyla ailenin en tepesinde yer alıyor. Bu monitörün özellikle tempolu oyunlarda başarılı işler çıkarabileceğini söyleyebiliriz.

27 inçlik ekran büyüklüğüne sahip monitör, Full HD görüntüler üretiyor. Ayrıca monitörün HDR10 desteği de bulunuyor. Monitör, NVIDIA G-SYNC uyumlu ve uyarlamalı senkronizasyon sayesinde düzensiz ve yırtılma yapmayan, aynı zamanda takılmayan görseller ortaya çıkarıyor.

LG’nin 27GN750 monitörü, doğru renk reprodüksiyonu sağlamak için Nano IPS teknolojisini kullanan ve DCI-P3 renk alanının yüzde 98’ini kapsayan geniş bir renk gamı sunan 38GL950G ve 27GL850 modellerine dahil oluyor.

Bu iki modelin de 144Hz yenileme hızı sunduğunu söyleyelim. Ayrıca, 38GL950G modelinde 175Hz hızına kadar overclock edilebilir.

NVIDIA G-SYNC uyumlu olan Model 27GL850, HDR10’u destekliyor. Model 38GL950G ise, NVIDIA G-SYNC işlemcileri ve VESA DisplayHDR 400’ü desteklemesinin yanı sıra NVIDIA sertifikasına da sahip.

Üç monitörün de özelliklerine baktığımızda karşımıza, Dynamic Action Sync modu, Black Stabilizer ve Crosshair gibi seçenekler çıkıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.