3 Seviyeyi Bilen Analist: Altın Fiyatları Bu Düzeyleri Görecek!

0

Altın fiyatları rallisine devam etmeye hazır ve 1.800 doların üzerinde işlem görüyor. Bloomberg Intelligence’a göre, iki kilit sürücü değerli metali ONS başına 2.000 dolar seviyesinin üzerine çıkarabilir.

Mike McGlone: Altın fiyatları bu seviyeleri görebilir!

Bloomberg Commodities kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, altın fiyatları için önemli tahminlerde bulundu ve 2 kritik katalizör belirledi. Mike McGlone, fiyatların ONS başına 2.000 dolar seviyesinin üzerine çıkabileceğini de vurguladı. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

2021’de yaklaşık %7 düşen ve rekor seviyelerden neredeyse %20 gerileyen altın fiyatları, rallisine devam etmek için olgun görünüyor. Ağustos ayının en yüksek seviyelerine doğru bir ralliyi tetikleyebilecek iki faktör, borsada bir tersine dönüş ve ABD Hazine getirilerinde daha fazla düşüş. Altın’ın ONS başına 2.000 dolar direncini aşması için potansiyel bir katalizör, borsada bir miktar geri dönüş ve ABD Hazine tahvil getirilerindeki Mart zirvesinden düşüşün devam etmesidir. Altın’ın 2H’de 1.700 dolarlık desteğin altında kalmasındansa 2.000 dolar dirence yaklaşma olasılığının daha yüksek olduğunu görüyoruz. Tahviller gibi metal de borsa oynaklığında bir artışa karşı bir korunma sağlayabilir.

Mike McGlone: Altın fiyatları tahminimiz bunlara bağlı…

Bu yazının yazıldığı sırada altın fiyatları, 1.802 dolardan işlem görürken, 10 yıllık ABD Hazine tahvili getirisi %1.3’e geriledi. Yılın ikinci yarısında artan borsa oynaklığına karşı koruma sağlamak için altın ve tahvillerin birlikte çalışmasıyla makro ortam oldukça uyumlu olmaya devam ediyor. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın fiyatları tahminimiz, özellikle 2020 zirvesinden gelen iyi bir indirimin ardından, yükselen ABD borcunun GSYİH’ye oranının ve niceliksel gevşemeye bağımlılığın artmasıyla neredeyse yüksek olasılık gibi görünüyor… 2 destekte rahatlık gösteren ABD Hazinesinin tahvil getirisi, olasılıkları giderek daha fazla deflasyonist eğilimleri sürdürmeye yönlendiriyor.

Mike McGlone: Altın en iyi emtia performansını simgeliyor

Mike McGlone, yılın ikinci yarısında en büyük kaybedenin petrol olduğunu vurgularken, altın’ı en iyi emtia performansı olarak nitelendirdi. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kısa vadeli konularda iyi desteği destekleyen, ancak kalıcı, uzun vadeli temelleri olan bir altın boğa piyasası görüyoruz. Ham petrolün 2020’deki aşırı risklerinden toparlanması, daha uzun süreli bir ayı piyasasının kırıldığını gösteriyor. Ham petrol kereste, mısır ve bakırdaki zirveleri takip edebilir.

Mike McGlone: Altın, ham petrolden daha iyi performans gösterecek

Analits, arz-talep temellerine atıfta bulunarak altın’ın ham petrolden daha iyi performans göstereceğini kaydetti. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın, fiat para birimleri arasındaki değer kaybetme yarışında sağlam temellere sahip. Teknoloji hızla ilerledikçe ve demografi değiştikçe altın talebi artabilir.

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in 2020’nin başlarında 10.000 doları göreceğini belirtti ve bildi. Mike McGlone, geçtiğimiz aylarda Bitcoin fiyatı 9 bin dolar seviyesindeyken 12 bin doların müjdesini verdi ve bunu da bildi. Ocak ayı başlarında analist, BTC’nin 2021’de 50.000 doları göreceğini söyledi ve bu seviye Şubat ayının ortalarında görüldü. Bunlar dışında Mike McGlone’in başka başarılı tahminleri de var.

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın tahmini için“Goldman Sachs: Yeni Başladı! Altın Fiyatı Bu Seviyelere Gidiyor” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.