6 Analist: Altın Fiyatları Haftaya Bu Düzeyleri Görebilir!

0

Kitco’nun Haftalık Altın Fiyatları İncelemesine göre, Wall Street ve Main Street altın için bir kez daha yükselişe geçti. Yatırımcı ve analistler, şimdi değerli metalin ONS başına 1.800 doların hemen altında işlem görmeye devam etmesiyle fiyatların artmasını bekliyor. Birlikte haftalık altın fiyatları tahminlerini inceleyelim…

Bart Melek: Altın fiyatları bu durumda yükselebilir!

Altın fiyatları, Haziran ayında dört yıldan fazla bir sürenin en kötü aylık performansını kaydettikten sonra %0.22 artışla haftayı neredeyse yatay bir şekilde kapatıyor. Ağustos Comex altın vadeli işlemleri en son ONS başına 1.782,20 dolardan işlem görüyordu. Haziran ayındaki karışık istihdam raporunun ardından piyasalar, Merkez Bankası’nın Haziran ayı para politikası toplantı tutanaklarına odaklanacak. 

Tüm gözler, şahin duyguların toplantı sırasında yapılan yorumlarla örtüşüp örtüşmediğine çevrilecek. TD Securities küresel strateji başkanı Bart Melek Kitco News’e verdiği demeçte, “Piyasaları şahin bir eğim bekliyor ve şahin bir eğim olmadığını söyleyen her şey, insanların fiyatladığından biraz daha az ve altın bu durumda yükselebilir” dedi.

Sean Lusk: Şimdi işsizlik verileriyle karşı karşıyayız! Her şey enflasyonu haykırıyor

Kitco’nun bu haftaki altın fiyatları anketi sonuçları, Wall Street tarafındaki 13 katılımcı analistten %69,2’sinin önümüzdeki hafta fiyatlarda yükselişe geçtiğini, diğer %30,8’inin ise nötr olduğunu gösteriyor. 

Bu sefer düşüş oyları yoktu. Main Street tarafında, 256 katılımcı yatırımcının %49,6’sı gelecek hafta fiyatlarda yükseliş, %25.8’i düşüş beklerken katılımcıların %24,6’sı tarafsızdı. Birçok analist, bu haftaki fiyat hareketini altın boğaları için sinir bozucu olarak nitelendirdi. Walsh Trading eş direktörü Sean Lusk piyasaları yorumlayarak şunları söyledi:

Bir adım ileri ve iki adım geri oldu. Altın fiyatları 1.800 doları tutamadı ve Nisan ortasındaki en düşük seviyesi olan 1.760 dolara düştü. Şimdi işsizlik verileriyle karşı karşıyayız. Her şey enflasyonu haykırıyor, ancak sorun ralli oldu.

Marc Chandler: 1.750 dolar civarında bir destek bulduktan sonra altın’ın yükselmesini bekliyorum

Bannockburn Global Forex genel müdürü Marc Chandler, 1.800-1.815 dolar alanının önümüzdeki hafta altın’ın önündeki ilk engel olacağını söyledi. Marc Chandler, “1.750 dolar civarında bir destek bulduktan sonra altın’ın yükselmesini bekliyorum. Momentum göstergeleri dibe vuruyor gibi görünüyor.” dedi.

Daniel Pavilonis: 1.820 dolar altın fiyatları için izlenmesi gereken kilit seviye!

RJO Futures kıdemli emtia komisyoncusu Daniel Pavilonis Kitco News’e verdiği demeçte, ONS başına 1.820 doların üzerinde bir kapanışın, sarı metal için bir kırılma noktasına işaret edebileceğinden izlenmesi gereken kilit seviye olduğunu söylüyor. Daniel Pavilonis konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın fiyatları, ikinci çeyreğin sonunda bir çıkış gördü. Geçen çeyrekte FED’in duyurusu sırasında da aynı şey oldu. 200 günlük hareketli ortalamada destek görüyoruz. 1.820 dolar kırılma seviyesi. Bunun üzerinde kapatırsak, altın çok daha yükseğe çıkabilir ve hatta özellikle ABD dolarının zirve yapmasıyla yeni zirveler kaydedebilir.

Colin Cieszynski ve Jim Wyckoff’dan altın fiyatı için haftalık tahminler

Analistler, ABD’de 4 Temmuz’taki uzun hafta sonu nedeniyle Pazartesi günü işlem hacminin hafif olacağı konusunda uyardılar. SIA Wealth Management baş piyasa stratejisti Colin Cieszynski, “Bugün ve Pazartesi günü ABD tatili için sakin olmasını bekliyorum, ancak genel olarak, altın teknik olarak bir köşeyi dönmüş gibi görünüyor ve mevcut yükseliş devam edebilir.” dedi. Kitco’nun kıdemli analisti Jim Wyckoff, önümüzdeki hafta altın’ın eğiliminin yükseliş mi yoksa düşüş eğilimi mi olacağını anlamanın iyi bir yolunun 1.750-1.800 dolar aralığını izlemek olduğunu söyledi.

Jim Wyckoff, “Fiyatlar 1.750 dolar ila 1.800 dolar arasında bir ticaret aralığında sıkışıp kaldı. Fiyatların bu aralığın dışına çıktığı yön, muhtemelen bir sonraki trendi belirleyecek.” dedi. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın tahmini için“Analistten Rekor Tahmin: Altın Fiyatı İçin Bu Seviyeleri Bekleyin!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.