7 Analist, Bitcoin İçin Temmuz Kestirimlerini Açıkladı!

0

Bitcoin (BTC)’in hızlı volatilitesi Haziran ayı boyunca devam etti ve bu durum yatırımcıların kafalarını karıştırdı. Bu nedenle yatırımcılar, fiyatın hangi yönde hareket edeceğine dair bir ipucu sağlayabilecek herhangi bir teknik gösterge veya büyük haber duyurusu arayışına girdiler. Haziran ayı sona ererken, yatırımcılar artık önümüzdeki aylarda görünümün boğaya mı yoksa ayıya mı eğilimli olduğunu kestirebilmek için BTC’nin aylık kapanışına odaklanmış durumda.

Şu anda Bitcoin fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.873 dolardan hala %47 oranda uzakta ve analistler, yükseliş momentumunun kısa vadede geri dönüp dönmeyeceği konusunda fikir ayrılığındalar. İşte size piyasa Temmuz ayına girmeye hazırlanırken analistlerin BTC hakkındaki farklı üç bakış açısı…

Analistler: Bitcoin’in 34.500 dolarlık desteği tutması gerekiyor

Twitter’da yapılan bir kripto anketine göre, birçok grafik yorumlayıcısı, 34.500 doları önemli bir fiyat seviyesi olarak belirledi. Bu seviye, Bitcoin’in ilerleyişinde boğa durumunu oluşturmak için korunması gereken kritik fiyat seviyesi. Twitter’da ‘Rekt Capital’ takma adıyla bilinen bir analistin attığı “Şimdiye kadar, 2021 döngüsündeki bu mevcut dönem, 2013 döngü ortası düzeltmesine çok benzer. 34.500 doların üzerinde bir BTC aylık mum kapanışı, BTC‘nin tarihsel döngü ortası eğilimlerine saygı duymaya devam edeceği anlamına gelir.” tweetine göre, bu seviye önemli.

Ayrıca analiste göre, bu seviyenin korunması, piyasayı fiyatlarını 2013 boğa piyasasında görülen Bitcoin fiyat modeline benzer bir yörüngeye sokacak. Bu yükseliş perspektifinden bakıldığında Bitcoin fiyatı, 2020’nin sonlarında başlayan ve teorik olarak 2021’de veya 2022’nin başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine yol açacak yükseliş trendine devam etmelidir.

Bu yükseliş trendi içerisinde Bitcoin stok akış modeline göre, BTC’nin 100.000 doları aşması öngörülüyor. S2F modeli yaygın olarak kabul edilmiş ve umut vadeden bir model olmasına rağmen, Bitcoin’in son fiyat hareketi, popüler modelin mucidi Plan B’nin bile, BTC’nin modelin alt sınırına en son düşüşü konusunda huzursuz hissetmesine neden oldu.

Nunya Bizniz: Bitcoin daha fazla düşüş görebilir

Boğa piyasası savunucuları daha yüksek bir hareketini doğrulamak için herhangi bir işaret ararken, 30 Haziran’daki fiyat hareketi, Twitter’da John Wick adında başka bir analistin dikkatini çekti. Analiste göre, grafikte BTC’nin son hareketinde bir düşüş eğilimi var. Wick’e göre, Bitcoin’in şimdi 34.000 dolarda desteğe ihtiyacı var, aksi takdirde piyasa daha yüksek bir hamleden ziyade uzun bir yatay hareket döneminde olabilir.

Bir başka popüler analist olan Nunya Bizniz, BTC’nin art arda üç ay düşüşten kaçınmak için 37.400 doların üzerinde kapanış yapması gerektiğine dikkat çekti. Ancak analist attığı tweetinde, BTC’nin düşüş tehlikesi içerisinde olabileceğini de belirtti. Analist konuya yönelik şunları söyledi:

Aylık BTC: Ay kapanıyor. 37.400 doların üzerinde bir kapanış, art arda 3 aylık düşüşü önleyecek. Üç düşüş ayı, daha fazla düşüşe işaret. Ne oluyor?

3 analistten Bitcoin tahminleri! İşte izlenecek seviyeler

Yükseliş veya düşüş eğilimi ile ilgili tartışmalar sürerken, kargaşanın ortasında, artan yükseliş olasılığına işaret eden birkaç gösterge var. Twitter’da bir başka analist olan ‘Bitcoin Archive’ Grayscale BTC priminin sıfıra yaklaşmasını ve Purpose Bitcoin ETF tarafından yenilenen satın alma etkinliğini, attığı tweetinde yükseliş olasılığının artışına dair kanıt olarak gösterdi. Analist şunları söyledi: “Grayscale Bitcoin primi sıfıra dönüyor. Purpose Bitcoin ETF tarafından tekrar satın alınıyor.”

Ayrıca NYDIG, Bitcoin’i 650 ABD bankasına ve kredi birliğine getirmeye hazırlanıyor. Blockchain analisti William Clemente III, uzun vadeli BTC sahiplerinin, Bitcoin fiyatının 29.000 doların altına düşmesinden sonra Mayıs ayının sonundan bu yana biriktiği gerçeğini vurgulamak için aşağıdaki grafiği yayınladı. Clemente ayrıca attığı tweette bu düşüncesine şunu ekledi: “Bitcoin sahipleri Bitcoin’in ucuz ve uzun vadeli olduğunu biliyorlar. Mayıs sonundaki ilk fiyat düşüşünden bu yana varlıklarına 741.363 BTC eklediler.’’

Bollinger Bantlarının teknik analisti ve mucidi olan John Bollinger, göz önünde bulundurulması gereken önemli seviyelerin basitleştirilmiş bir açıklaması için, sadece 41.000 ve 31.000 doların izlenmesi gereken anahtar “mantıksal seviyeler” olduğunu söyledi. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, ayrıca John Bollinger, 35.000-36.000 dolar arasındaki bölgeyi de dikkat edilmesi gereken önemli destek seviyeleri olarak belirtti. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.