AAVE, MKR, UNISWAP, COMP: Bu Metrik Neye İşaret Ediyor?

0

MKR fiyatları 26 Haziran’dan bu yana yüzde 40’tan fazla arttı ve bu da fiyatının 2.500 dolarda direnç işaretinin üzerine çıkmasına neden oldu. Kripto para birimi 30 Haziran’da bu seviyeyi test etmesinin ardından dirence yakın durdu – bu nedenle coin’in daha fazla artış görüp görmeyeceğine dair fikirler ortaya atıldı.

İşte kritik AAVE, MKR, UNI ve COMP verileri

Yakın tarihli bir Santiment raporu, MKR’nin günlük aktif adreslerinin geçen hafta %97 arttığını ve diğer DeFi tokenlerinin benzersiz adres aktivitesinde keskin bir artış olduğunu vurguladı. DeFi için yeni bir talep dalgasına dikkat çekti ve “adres etkinliğindeki sürekli artışın, artan ağ güveninin erken bir işareti olabileceğini belirtti. Raporda ayrıca şu maddeler vurgulanıyor:

  • AAVE’nin günlük aktif adresleri Pazartesi’den bu yana +%24,1 arttı.
  • MKR’nin günlük aktif adresleri Pazartesi gününden bu yana +%97 arttı.
  • UNI’nin günlük aktif adresleri Pazartesi gününden bu yana +%72,5 arttı.
  • COMP’un günlük aktif adresleri Pazartesi gününden bu yana +%72.8 arttı.

Maker, piyasada umut verici konumda

Bu rapordan kısa bir süre sonra MKR, yükselişe geçti ve son 2 gündür 2.600 doların üzerinde işlem görüyor. Bu yükselişin etkenlerinden biri de, Maker protokolünün çok beklenen tam merkeziyetsizliğinin sağlanması olarak görülebilir. Daha yakın zamanlarda, Yönetişim Sağlayıcıları (Governance Facilitators), 28 Haziran’da MakerDAO Açık Piyasa Komitesi (Open Market Committee) adına oylama sistemine bir anket yerleştirmişti.

Bir kripto gazetecisi olan Varuni Trivedi’ye göre, Maker’ın pazar konumu umut verici görünse de, gözlem altında tutulması gereken bazı önemli metrikler var. Örneğin, Santiment raporuna göre ağdaki aktif adreslerde sürekli bir artış oldu. Benzer şekilde, coin fiyatının 2.500 dolar seviyesini kırmasıyla borsa girişinde bir artış görülebileceği tahmin ediliyor. Yazım sırasında Maker, 2.713 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca, yukarıdaki grafikte de görüldüğü üzere balina işlemleri sayısı artmaya başlıyor. Uzmana göre artan işlem hacmi de coin’e artan ilgiyi gösteriyor. Daha fazla altcoin haberi için https://bedevaoyunhesaplari.com olarak hazırladığımız “Bitcoin, XRP ve ETH Düşüşte! Bu Altcoin ise Fırladı” isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.