ABD Kongresi: Facebook Libra Durdurulmalı, 30 Kişilik Avukat Kümesi İle İnceleyeceğiz!

0

ABD Kongresi 30 kişilik avukat grubu ile birlikte Facebook (NASDAQ:FB) Libra’yı inceleyecek olduklarını ve Libra gibi kripto para birimleri için gelecekte neler yapılması ve nasıl yasal önlemler alınması gerektiğini konuşacak olduklarını açıkladı. Washington D.C’den yapılan resmi açıklamada kripto paralar ile ilgili olarak herhangi bir endişesi olmayan ABD Kongresi’nin Libra gibi kripto paralar için ise endişeli olduğu, gerekirse Facebook tarafından Libra’nın durdurulması ve kendilerinden gelecek yanıtı beklemeleri gerektiğini açıkladı.

2 milyara dayanan kullanıcı ve aktif bilinirlik sayısı ile Facebook’un potansiyel bir risk yarattığını ifade eden ABD Kongresi üyeleri, 30 kişilik avukatlık grubunun vereceği Libra ile ilgili kararlar sonucunda Facebook’un adım atabileceğini ancak o zamana kadar Libra projesini durdurması gerektiğini hatırlattı.

Görünüşte Libra herhangi bir tehdit içermiyor gibi görünse de büyük tehditler içeriyor ve bu konuda bazı yasal adımlar atılması dünyadaki her bir birey için çok önemli.

Haberin devamı: ABD Kongresi: Facebook Libra Durdurulmalı, 30 Kişilik Avukat Grubu İle İnceleyeceğiz! ilk olarak Bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.