ABD, Libra’yı Lisansa Tabi Tutarsa Kullanımı ”Yasak” Olmadan Engellenebilir

0

Son dönemde internette kripto para ile ilgili sitelere özellikle Twitter’a bakıldığında herkes bir ”uzman” kesiliyor. Bu uzmanlar Blockchain teknolojisinin ne olduğu konusunda bir paragraflık açıklama bile yapamayacak düzeyde olsalarda ne yazık ki kripto para pazarında olan uzmanların yorumlarının önüne geçmeyi bazen başarabiliyorlar. Libra ile ilgili de durum bu. Facebook (NASDAQ:FB) tarafından üretilecek olan 2020 yılında satışı başlayacak kripto para Libra hakkında şimdiden iddialar var.

ABD’li kongre üyesi yetkililer, Libra’nın durdurulması aksi durumda kendilerinin bunu engellemek için adımlar atabileceğini her gün Facebook’a iletiyor. Facebook ise bu açıklamalara aldırış etmeyerek adeta ABD’li yetkililere karşı çıktığını açık ve net ortaya koyuyor.

Uzmanlar ise Facebook’un skandallar ile dolu olan tarihini örnek vererek Libra’nın direkt olarak yasaklanmasından ise lisans adı altında yasaklanmasının veya ABD yönetiminin isteklerine uygun hale getirilmesinin mümkün olduğunu belirtiyor. Libra’nın bir şekilde ABD’li kongre üyelerinin istediğine uygun hale getirilecek olduğunu ifade etmekte olan kripto para uzmanları yakın zamanda Libra ile ilgili kongrenin lisans istemeye yönelik açıklamalar ile Facebook’u kongre ile ortak çalışmaya mahkum edebileceğini düşünmekteler.

Haberin devamı: ABD, Libra’yı Lisansa Tabi Tutarsa Kullanımı ”Yasak” Olmadan Engellenebilir ilk olarak Bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.