ABD’nin Libra Görüşleri Endişe Uyandırıyor

0

ABD hükümeti kripto para yatırımlarına yönelik herhangi bir müdahalede bulunmuyor ve kripto para yatırımcılarına özgürlükler sunuyor. Dünyanın özgürlükler ülkesi olarak tanınan ABD bu sayede kripto para yatırımcılarına ve kripto para borsalarına yüksek güven veriyor. ABD’nin maliye ve ekonomi konusunda gündemi ise son dönemde belli. ABD yönetimi Libra’nın geleceğinden ve ABD ekonomisi ile ulusal bankacılık sistemlerine herhangi bir zarar verip vermeyeceğinden endişe ediyor.

Yatırımcıların Libra almasını asla engellemesi beklenmeyen ABD’nin önünde olan seçenekler ise en son aşamada bunun olabileceğini, Facebook’un kendi Libra isimli kripto parasını bile baskılar sonucunda çıkarmaktan vazgeçmek zorunda kalabilecek tehditler ile karşı karşıya kalabileceğini doğrulamakta.

Ancak ABD yönetimi bu konuda Libra hakkında henüz kesin bir karar vermedi ve yakın zamanda bu konuda herhangi bir karar vermeyecek. Yönetimin karar vermemesinden 2020 yılına kadar yaşanacak olanlar Libra ile ilgili önemli bir seviyeye gelinmesinde büyük rol alacak. ABD’nin kripto para yasakları sürekli olarak daha fazla gündem maddesi olmayı sürdürebilecek olsa bile yakın zamanda kokusu çıkacaktır.

Haberin devamı: ABD’nin Libra Görüşleri Korku Uyandırıyor ilk olarak Bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.