Acer’dan yeni e-spor platformu Planet9

0

IFA 2019 birbirinden yeni teknolojilere ev sahipliği yapacak. 6 Eylül günü kapılarını açacak fuar için teknoloji devleri son hazırlıklarını tamamlıyor. Basın lansmanlarının başladığı etkinlikte Acer da yeniliklerini tanıtan şirketlerden biri oldu. Yeni e-spor platformu Acer Planet9 burada tanıtıldı. Peki, Planet9 nedir?

Tüm IFA 2019 haberleri ve videoları burada!

Acer Planet9 tanıtıldı

Acer, IFA 2019 kapsamında basın konferanslarına başladı. Yeni Swift 5 dizüstü bilgisayarı ile birlikte yeni nesil e-spor platformu Planet9 da burada tanıtıldı. Oyuncuların kendi takımlarını kurmasına ve antremanlar yapmasına olanak sağlayan açık topluluk, şimdilik beta sürümünde. Ancak, açık beta sürümü için tarih belli: 30 Ocak 2020.

Konuyla ilgili açıklama yapan Acer Inc. BT Ürünleri İş Kolu E-spor Servisleri Genel Müdürü Andrew Chuang “Planet9, rekabetçi oyuncular ve keyif için oyun oynayanların bir üst düzeye çıkarak profesyonel seviyenin hemen altında e-spor karşılaşmalarına katılabilmeleri için gereken platformu sunuyor” dedi.

Planet9 nedir?

E-spor dünyasına adım atmak isteyen amatör oyuncuların profesyonellerden bilgi almaya, güçlü ve zayıf yönlerini öğrenmeye ve topluluktaki diğer oyuncularla iletişim kurmaya yardımcı olan Planet9, ayrıca oyuncuların çevrimiçi turnuvalara katılmasını sağlıyor.

Temelini topluluk özellikleri oluşturan Planet9 ile oyuncular kendileriyle benzer kişilerle tanışıp takım oluşturabiliyor, başkalarını arkadaş olarak ekleyebiliyor.

Oyuncuların becerilerini geliştirmesi için olanaklar da sunan Planet9, bireysel gelişim için bir antrenör tutmak, tecrübeli oyuncularla birlikte oynamak, benzer düzeydeki arkadaşlarla daha fazla vakit geçirmek veya performans takibi için gelişmiş oyun istatistiklerini görmek gibi özelliklere sahip.

Platformdaki Antrenör özelliği, oyuncuların profesyonellerden ve yetenekli oyunculardan bilgiler almasını sağlıyor.

Destek özelliği ile benzer oyuncular birlikte çalışabiliyor. Böylece becerilerini geliştirebiliyor. Oyun istatistikleri ve hazırlık maçları da platformun diğer özellikleri arasında yer alıyor.

Son olarak, Planet9’da sponsorlu veya resmi olmak üzere her ölçekten turnuva düzenlenebiliyor. Bu turnuvalara ün, zafer veya ödül kazanmak için katılmak mümkün.

Kapalı beta sürümü için oyuncuların  4 Eylül 2019 13:30 (CEST) tarihinden itibaren buradan kayıt yaptırması gerekiyor. Site belirtilen saatin ardından aktif hale gelecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.