Altcoin Kıyameti Mi Geliyor? İşte 5 Seviyeyi Bilen Analistten Sıcak İddialar

0

Dünyaca ünlü kripto analisti ve YouTuber Michael van de Poppe, Bitcoin zemin kazanmaya çalışırken altcoin ticaret stratejisini paylaşıyor. Ayrıca analist, altcoin’lerdeki düşüşlerin nedenini paylaşıyor.

Michael van de Poppe: Bitcoin önce konsolide olacak, 35.000 doları test edecek ve ardından yükselişine devam edecek

CoinGecko’ya göre, hafta başında kısa bir süre 32.000 doların altına düştükten sonra Bitcoin, o zamandan beri yeniden değer kazandı ve 37.000 doların üzerine dahi çıktı.  Michael van de Poppe, 105.000 YouTube abonesine, bu yükseliş hareketinin, yatırımcıların daha küçük piyasa değeri olan kripto paraları Bitcoin ile takas etmesiyle, altcoin’lerin BTC karşısında göreceli olarak zemin kaybettiğini belirtiyor.

Analist, BTC’nin ivmesini yukarı doğru devam ettirebilmesi için 35.000 doların Bitcoin için çok kritik bir seviye olduğunu belirtiyor. Bitcoin 39.200-40.800 dolarlık fiyat bölgesinin üzerine çıkarsa Michael van de Poppe, BTC’nin yeni bir yükseliş dalgasına başlayacağını düşünüyor. Ancak Michael van de Poppe, lider kripto paranın önce konsolide olacağını ve 35.000 doları test edeceğini, ardından yükselişine devam edeceğini tahmin ediyor.

Michael van de Poppe: Bu durum, altcoin projelerinin öldüğü anlamına mı geliyor? Hayır…

Michael van de Poppe, Ethereum (ETH) ve Cardano’nun (ADA) her ikisinin de BTC’nin fiyat artışının ardından Bitcoin çiftlerinde “sağlıklı bir düzeltme hareketi” yaptığını açıklıyor. Ancak Michael van de Poppe’ye göre, altcoin’leri BTC için satmanın zamanı değil. Michael van de Poppe konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu durum, altcoin projelerinin öldüğü anlamına mı geliyor? Bu aşamada altcoin’leri Bitcoin ile değiştirmemiz gerektiği anlamına mı geliyor? Hayır, bence yapmamalısın. Ancak şu anda altcoin’lerin mevcut etkisinin Bitcoin’in biraz ivme kazanmasından kaynaklandığını anlamalısınız… Peki büyük ihtimalle ne olacak? Bitcoin konsolide oluyor, altcoin projeleri geri dönüyor, bazı altcoin’ler ivmeyi sürdürüyor.

Michael van de Poppe: Bitcoin kısa vadede 40.000 doları kırarsa altcoin’ler acı çeker

Bununla birlikte analist, Bitcoin kısa vadede 40.000 dolar seviyesine doğru yükseliş kırılması yaparsa, bunun altcoin’ler üzerinde göreceli olarak olumsuz bir etkisi olabileceğini belirtiyor. Michael van de Poppe konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bitcoin 40.000 doların üzerine çıkarsa ve ardından bir mumda 49.000 dolara çıkarsa şaşırmam. Ve eğer bu olursa, altcoin’lere acı verecek… Dolayısıyla, bu menzile bağlı yapının içinde muhtemelen altcoin’ler Bitcoin ile ilerlemeye başlayacak. Ancak bu yapıdan kopmaya başlamaya hevesli olduğu an, altcoin’lerin biraz daha acı çekeceğini düşünüyorum, son acı…

İşte popüler analist Michael van de Poppe’nin başarılı BTC ve altcoin tahminleri

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, profesyonel analist Michael van de Poppe,  2020 yılının ilk çeyreğindeki altcoin sezonunu doğru olarak tahmin etti. Ayrıca başarılı analist, Bitcoin’in geçtiğimiz dönemlerdeki düşüşlerini saatler öncesinden haber verdi. Bunların yanı sıra analist, geçtiğimiz aylardaki kripto para tahminlerinde de yüksek başarı oranı yakaladı.

Michael van de Poppe, Şubat ayında önemli bir piyasa düzeltmesi beklediğini belirtti ve 22 Şubat’taki piyasa çöküşünü öngördü. Analist, Bitcoin’in Mart ayındaki 50.000 dolara kadar olan düşüşünü de doğru öngördü. Bunlar dışında usta analistin başarılı başka kripto para tahminleri de var. Bu nedenle yatırımcılar analistin öngörülerini dikkatle takip ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.