Altın Analisti: Kısa Vadede Bu Düzeylere Düşebiliriz

0

Altın fiyatları Cuma günü düştü, bu değer kaybının güçlenen dolardan kaynaklandığı düşünülüyor. Ons altın 1.877 dolar seviyesindeyken vadeli işlemler 1.879 dolardan işlem görüyor. Dolar endeksi ise %0,5 yükselmiş durumda. Piyasada durumlar böyleyken, TD Securities emtia stratejisti Daniel Ghali, fiyatlarda bir geri çekilmenin meydana gelebileceğini söyledi.

Analist: Altın fiyatında düşüş görülebilir

TD Securities emtia stratejisti Daniel Ghali, altının ABD tarım dışı maaş bordroları ve TÜFE verilerinin ardından ons başına 1.900 doların üzerine çıkamamasının sebebini açıkladı. Analist, sebep olarak enflasyondan korunmaya yönelik yatırımların azalmasından ve fiziksel altın girişlerinin azalmasından bahsetti. Ghali, “Sonuç olarak altında bir geri çekilme yaşanmalıdır,” dedi ve kısa vadede ons başına 1.850 dolara gerileme yaşanma ihtimaline dikkat çekerken orta vadede altının uzun bir süre Fed’in faiz oranı politikasıyla desteklenmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

ABD’de Perşembe günü açıklanan veriler, tüketici fiyatlarının Mayıs ayında keskin bir şekilde yükseldiğini gösterdi, ancak analistler, artışın muhtemelen “geçici” olduğunu ve bu nedenle Fed’in politikasını sıkılaştırmasına ilişkin korkuların azaldığını söylüyor. Yatırımcılar şimdi gelecek haftaki ABD Fed’in politika toplantısını izliyor. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere OANDA kıdemli piyasa analisti Edward Moya, “Fed’in enflasyonda geçici senaryoya bağlı kalacağına dair beklentilerin yüksek olduğuna dikkat çekti ancak son zamanlardaki gelişmelerin ışığında Fed’in faiz oranlarını düşürme riski olduğunu” belirtmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.