Altın Boğası da Elinde Bitcoin Tutuyor

0

Kripto para sektörünün lider kripto para birimi olan Bitcoin’in aslında ilk çıktığında çıkış amacı biraz daha farklıydı. Gizemli kurucusu Satoshi Nakomoto, Bitcoin’i yazdığı white paper’da şöyle nitelemişti:

”Kişiden kişiye, gizli ve hızlı bir şekilde para transferi yapacak bir yeni bir internet para birimi.”

Elbette bu açıklamanın ardından Bitcoin işlemlerinin gizliliğinin pek kalmadığını söylemek mümkün. Birçok hükümet ve kurum, Bitcoin’i kontrol etmek için sıkı çalıştı ve bunda da başarıya ulaştılar. Para transferinin hızı konusunda da Bitcoin bankalara göre iyi durumda ancak diğer kripto paralar bu alanda daha iyi performans gösteriyor.

Bu durum da Bitcoin’i yıllar içerisinde giderek bir değer saklama aracına çevirdi. Bu da, Bitcoin’i altına rakip yapan ve ‘Dijital Altın’ olarak adlandırıldığı sürece yönlendirdi.

İşte bu konuya sert bir şekilde çıkan Euro Capital LLC adlı şirketin kurucusu ve sıkı bir Altın Boğası olan Peter Schiff, dün yaptığı açıklama ile Bitcoin barındırdığını ve yatırımı olduğunu söyledi.

Toplamda 100 dolarlık BTC’ye sahip olduğunu ifade eden Schiff’e, bu açıklamasının ardından kripto para sektörü adeta Bitcoin yağdırdı. Başarılı isim, 100 dolarlık Bitcoin’in kendisine hediye olduğunu söylerken, daha sonra gelen Bitcoin’ler ile birlikte elindeki miktarın 500 dolara kadar çıktığını söyledi.

Altın Boğası da Elinde Bitcoin Tutuyor yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.