Altın Fiyatı İddiası: Kısa ve Uzun Vadede Neler Bekleniyor?

0

Kitco News’in kıdemli analisti Jim Wyckoff, önemli altın fiyatı tahminlerinde bulunuyor. Jim Wyckoff yakın gelecekte altın ve gümüş için daha fazla düşüş bekliyor. Jim Wyckoff’un tahminlerini birlikte inceleyelim…

Jim Wyckoff’dan altın fiyatı için kısa ve uzun vadeli tahminler

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, beklenenden daha güçlü bir istihdam raporunun ardından, ekonominin başlangıçta beklenen 700.000’den daha yüksek 850.000 tarım dışı istihdam eklemesiyle altın, hisse senetleriyle birlikte yükseldi. Bununla birlikte, istihdam raporunun derinliklerine inen Jim Wyckoff, işsizlik oranı ve katılım için işgücü oranı gibi bazı göstergelerin güçlü bir iyileşme göstermediğine dikkat çekti.

Bu da analiste göre, yakın zamanda piyasalara ABD Merkez Bankası’nın şahin bir adım atmaya hazır olmadığının sinyalini verdi. Jim Wyckoff uzun vadeli altın yatırımcılarının FED‘in ekonomik tepkilerine daha az dikkat etmesi gerektiğini söyledi. Jim Wyckoff yakın gelecekte altın fiyatı ve gümüş için daha fazla düşüş bekliyor. Ancak analist, uzun vadede ise piyasa konusunda yükselişte görünüyor. Jim Wyckoff konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Gerçekten FED eyleminin kısa vadede çok fazla fark oluşturduğunu düşünmüyorum ve size nedenini söyleyeceğim. Emtialar oldukça döngüsel ve bence döngüsel olarak daha uzun vadeli bir yükseliş içindesiniz. Ham emtia sektörü… Bu hafta ham petrol fiyatlarının iki buçuk yılın en yüksek seviyesine ulaştığını gördük. Bakırın 10 yılın en yüksek seviyesinin çok altında olmadığını gördük, bu yüzden döngüsel bir yükseliş gördüğümüzü düşünüyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.