Altın Fiyatları İçin Gelecek Hafta Beklenen Düzeyler Açıklandı!

0

Altın fiyatları, haftayı kapatırken ONS başına 1.900 dolar seviyesini koruyamadı. Analistlere göre, yeni alıcılar altın’ı 2.000 dolara çıkarmak için 1.950 dolar seviyesine ulaşmalı. Ancak analistler, bu seviye kırılana kadar fiyatların dalgalı kalacağını belirtiyor. İşte önümüzdeki haftaya yönelik sıcak altın tahminleri…

Bart Melek: altın fiyatları kâr almanın kurbanı oldu

Altın piyasası, Cuma günü ABD doları ve ABD Hazinesi getirileri yükselirken kâr almanın kurbanı oldu. TD Securities küresel strateji başkanı Bart Melek, “ABD doları yükseliyor, ABD Hazine getirileri biraz yükseliyor. Altın diz üstü bir korelasyon ticareti görüyor. Bu, bazı insanları kâr etmeye itmiş gibi görünüyor.” dedi.

Hafta sonundaki bu geri çekilme, özellikle yıllık enflasyon oranını 2008’den bu yana en yüksek seviyede gördükten sonra, birçok sektör uzmanını hazırlıksız yakaladı. Ancak analistler, Mayıs ayındaki yıllık %5’lik enflasyonun büyük ölçüde geçici olduğunu düşünüyor. Bart Melek konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Federal Rezerv enflasyonla sarsılmayacak. Sıçramanın çoğu baz etkilerinden kaynaklandı. Geçen yılın Nisan ve Mayıs ayları enflasyon açısından en kötü COVID-19 aylarıydı. Dolayısıyla şu anda yıldan yıla karşılaştırıyoruz. Bu düşük dönemden itibaren seviyelere bakıyoruz.

Bart Melek: Bu altın fiyatları için harika bir ortam! Altın iyi yapmalı…

Bu yaz izlenmesi gereken kritik bir gelişme, enflasyonun bir miktar yüksek kalmaya devam edip etmeyeceği veya FED’in %2 hedefine geri çekilip çekilmeyeceğidir. Bart Melek konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Baz etkilerinin çoğu ortadan kalkmalı ve arz sorunları düzelecek. Ama üretimde hala fiyat sızıntısı var. Yani enerji fiyatları, metal fiyatları, bazı ekipman maliyetleri artıyor. Soru şu ki, enflasyon %5’ten %2’ye mi gidecek yoksa %4-3’te mi kalacak? Buradaki risk, uzun vadeli kolay para politikasının daha yüksek enflasyon rakamlarını daha uzun süre genel TÜFE’ye dahil etmesidir. %5 olmayacak ama bir süre daha hedefin üzerinde olacak mı? FED’in şu anki odak noktası, sıkı enflasyon kontrolünden ziyade görevin tam istihdam kısmına odaklanıyor. Bu altın için harika bir ortam, çünkü biraz yüksek enflasyon ve düşük faiz oranları oldukça negatif reel oranlara dönüşüyor.  Altın iyi yapmalı…

Bart Melek: ONS başına 1.881 dolar civarında destek var! Hala biraz daha aşağı inebiliriz

Bart Melek, altın’ın 1.900 dolar seviyesindeki sıkıntısının, “kesin bir düşüş” yerine “hız artışı” olduğunu vurguluyor. Bart Melek konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

ONS başına 1.881 dolar civarında destek var. Hala biraz daha aşağı inebiliriz. Bu büyük ölçüde FED‘in Çarşamba günü ne söylediğine bağlı olacak. Merkez bankası bunun azaltılması hakkında konuşmaya başlayabilir. Eylül ayına kadar herhangi bir gerçek açıklama yapılmayacak.

Lukman Otunuga: Altın fiyatlarının bu seviyeleri test etme potansiyeli var

FXTM kıdemli araştırma analisti Lukman Otunuga, altın boğaların teknik açıdan hala sürücü koltuğunda olduğunu söylüyor. Lukman Otunuga konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

1.855 dolarlık destek seviyesi önemli. 1.916 dolar, 1.900 doların zayıf direnç olduğu kanıtlanırsa ilk ilgi seviyesi olarak hareket ediyor. 1.916 doların ötesinde, altın’ın 1.927 doları ve yılın en yüksek seviyesi olan 1.959 doları test etme potansiyeli var.

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın tahmini için “Altın Fiyatında Analistler Yeni Hedefleri Belirledi – İşte Ayrıntılar” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.