Amerikan Demans Vakfından Kripto Para Atılımı

0

Her geçen gün, daha fazla sayıda şirketin ve kurumun Bitcoin ve kripto paraları kabul ettiğini duyuyoruz. Her ne kadar bu kabul sonrasında bu şirketlerin ya da kurumların Bitcoin ya da diğer kripto paralar cinsinden aldıkları bağışlar ya da ödemeler pek rakam açısından tatminkar olmasa da, sektörün önde gelenlerin aklında ve dilinde tek bir şey var: O da şu ki, bu tarz işlerin dünya genelinde kripto paralar konusunda farkındalık yarattığı.

Bu konu elbette ki doğru ve bazılarına göre bu konuda daha fazla hacim ve rakam görmemiz de işten bile değil. İşte bu noktada hamle yapan son şirket ise Amerikan Alzheimer ve Demans ile mücadele derneği oldu. Kar amacı gütmeyen ve demanstan etkilenen kişilere destek ve yardım veren kurum, yaptığı açıklama ile bundan sonraki süreçte kripto paraları kabul edeceklerini duyurdu.

Kurumun başındaki isim Kevin Jameson, yaptığı açıklamada bundan sonraki süreçte Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum ve USD Coin adlı kripto paraları bağış olarak kabul edeceklerini ifade etti ve şunları ekledi:

”Amacımız dikkat çekmek ve bu alanda sesimizi duyurmak. Dünya genelinde kripto para kullanan çok kişi olduğunu biliyoruz. Onların da bu mücadelemizde bize destek çıkmasını istiyoruz. Umarım bu alanda başarılı olacağız. Bu süreçten dolayı büyük bir heyecan duyuyoruz.”

Amerikan Demans Vakfından Kripto Para Hamlesi yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.