Analist: Altın Fiyatları Önümüzdeki Günlerde Bu Düzeyleri Görebilir!

0

ABD piyasalarının çoğu Pazartesi günü kapalı. Bu nedenle altın yatırımcılarının gözleri Çarşamba günü yayınlanacak olan FED tutanaklarında. Analistlere göre, 1.792 dolardan işlem gören spot altın fiyatları ONS başına 1.813 dolara yükselebilir.

Stephen Innes: Bu gelişmeler altın’ın yukarı yönlü hırslarını sınırlayacak!

Altın Pazartesi günü, karışık bir ABD istihdam verisi paketinin ardından FED’in beklenenden daha erken bir faiz artırımına ilişkin endişelerin azalmasıyla iki haftanın en yüksek seviyesine tırmandı. Daha yüksek faiz oranları, faiz ödemeyen külçeyi elde tutmanın fırsat maliyetini düşürür. Spot altın, son gelişmeler ile ONS başına 1.793 dolara yükseldi. ABD piyasalarının çoğu Pazartesi günü Bağımsızlık Günü tatili nedeniyle kapalıydı.

ABD altın vadeli işlemleri de yükseldi. SPI Asset Management’ın yönetici ortağı Stephen Innes, piyasaları yorumladı ve “Geçen haftanın maaş bordrosu rakamları çok karışık sinyaller verdi ve bu veriler FED iğnesini hareket ettirmek için yeterince sağlam değildi” dedi. Stephen Innes konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ancak, Amerika Birleşik Devletleri’nde ekonomik büyüme oldukça güçlü, enflasyon oldukça güçlü… Piyasalar hala FED‘in şahin elini oynadığı için çok dikkatli olmalıyız ve bu, altın’ın yukarı yönlü hırslarını sınırlayacak.

Analist: Altın fiyatları sıradaki adımda bu seviyeleri görebilir!

Cuma günkü veriler, ABD şirketlerinin Haziran ayında 10 ay içinde en fazla işçiyi işe aldığını, ancak işsizliğin daha da arttığını, işgücüne katılımın değişmediğini ve saatlik kazanç artış hızının yavaşladığını gösterdi. Bu arada, ABD işgücü piyasasındaki toparlanma, piyasaların kalıcı enflasyona ilişkin endişeler arasında sağlam bir ekonomik toparlanmaya dair daha fazla kanıt göstermesiyle yatırımcıların ekonomik verilere ve FED‘in bir sonraki hamlesine odaklanmasını güçlendiriyor.

FED’in Çarşamba günü yayınlanacak olan son toplantısının tutanakları, politika yapıcıların enflasyon ve para politikası konusundaki görüşlerine daha fazla ışık tutabilir. Reuters teknik analisti Wang Tao, spot altın’ın ONS başına 1.789 dolardaki direnci kırabileceğini ve dalga paterni ve geri çekilme analizinin önerdiği gibi 1.813 dolara yükselebileceğini söyledi. Yazım sırasında altın fiyatları 1.792 dolarda oturuyor ve Wang Tao’un tahminine bakılırsa altın’ın sıradaki hedefi 1.813 dolar olabilir.

Herkes Wang Tao gibi kısa vadede piyasada yükseliş beklemiyor

Daha önce bildirdiğimiz üzere, Kitco News’in kıdemli analisti Jim Wyckoff, kısa süre önce önemli altın fiyatları tahminlerinde bulundu. Jim Wyckoff yakın gelecekte altın ve gümüş için daha fazla düşüş bekliyor.  https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın tahmini için “Altın Fiyatı Tahmini: Kısa ve Uzun Vadede Neler Bekleniyor?” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.