Analist, Altın’ın Ayı ve Boğa Senaryosunda Göreceği Düzeyleri Paylaştı

0

Altın vadelileri, yatırımcıların Fed’in para politikasına yönelik duruşunu etkileyebilecek ABD Tarım Dışı İstihdam verilerini beklemesiyle, Cuma günü yükseldi. Ancak uzmanlara göre trader’lar COVID-19’un bir varyantı olan Delta varyantının, ülkelerdeki yeniden açılma planlarında geri adım atılmasına sebep olacağından endişeleniyor. Peki, altın şimdi hangi seviyelere gidiyor?

Altında ana aralıklar hangi bölgeler?

Deneyimli analist James Hyerczyk’e göre, ana trend düşüşte. 1.750 doların görülmesi ise düşüş trendinin yeniden başladığına işaret edecek. Öte yandan 1.906 dolara doğru bir hareketin ana eğilimi yukarıya çevireceğinden bahsediyor. Ancak analiste göre bu pek olası değil. Hyerczyk, ana aralığın 1.678-1.919 dolar arasında olduğunu belirtiyor. Altın vadelilerinin ise geri çekilme bölgesi olan 1.798 ila 1.770 dolar arasında işlem gördüğüne dikkat çekiyor. Analiste göre kısa vadeli aralık 1.919-1.750 dolar arasında.

Analiste göre altın fiyatında boğa ve ayı senaryosu

Mevcut durumda olası ayı piyasası için Hyerczyk için 1.770 doların altındaki fiyat hareketleri, piyasada satıcıların varlığını göstereceğini söyledi. Analist bu hareketin yeterince aşağı yönlü ivme yaratması durumunda satışın 1.750 dolara kadar uzamasını, daha sonra da 1.725 dolardaki dip seviyeye itmesini beklenebileceğini söylüyor. Boğa senaryosu olarak ise Hyerczyk, 1.770 doların üzerinde sürekli bir hareketin, alıcıların varlığına işaret edeceğini; yukarı yönlü ilk hedefin 1.798 ve ardından 1.834 dolar olduğunu belirtti. Daha fazla altın haberi için https://bedevaoyunhesaplari.com olarak hazırladığımız ““Büyük Düzeltme Geliyor!” Analistler: Altın’da Bu Seviyelere Dikkat” adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.