Analist: Bu 5 Altcoin Temmuz’un Yıldızı Olabilir!

0

Haziran ayı, Altcoin ve DeFi projelerine yatırım yapmak isteyenlere verimsiz bir süreç yaşattı. Tüm kripto piyasasının, düşüşten kurtulmak için mücadele ettiği son haftalarda, ayılar sessizce varlıklarını sürdürüyor. Yeni aya gireceğimiz son saatlerde, sıkı kripto takipçisi ve analist Jimmy Aki, güvendiği “en iyi 5 Altcoin projesini” açıkladı. İlk sırada DeFi Coins (DEFC) yer alıyor.

İlk Altcoin projesi: DeFi Coins (DEFC)

Analist, ucuz fiyatlı Altcoin projeleri arayan yatırımcılar için, DEFC’yi ilk sıraya koyuyor. İlk olarak merkezi borsada listelenen proje, analiste göre DeFi’lere yatırım yapmak isteyen herkes için çok fazla potansiyele sahip. Ek olarak DEFC’nın dağıtımı da başladı. Bugünden itibaren (30 Haziran Çarşamba) VinDAX’ta listeleniyor. İlk günlerini yaşayan proje, VinDAX’ta listelenmesinin ardından 0.25 dolardan 0.28 dolara yükseldi.

Ek olarak, DEFC’yi açıktan satın alanların şimdiden %100 kazanç sağladığını belirten analist, DEFC’nin hızlı ve sorunsuz dijital varlık ticaretini kolaylaştıran bir pazar olan DeFi Coins’in simgesi olduğunu belirtti. Projede aynı zamanda, faiz getirisiyle para kazanma olanağında sağlıyor. Analiste göre DEFC’den sonra Temmuz ayının ikinci yıldızı: YFI.

Yıldız Altcoin: Yearn Finance (YFI)

Analist Yearn Finance’in piyasadaki en popüler DeFi platformlarından biri olduğunu belirterek başlıyor. Burada, kullanıcıların dijital varlık ticareti ve borç verme konusundaki kazançlarını optimize etmelerine yardımcı olan Ethereum Blockchain’i üzerine kurulmuş bir grup protokole sahip olabiliyorsunuz. Bu sayede, birden fazla ürüne tek bir pakette ulaşma imkanı doğuyor.

YFI aynı zamanda, 30.000 YFI arzıyla sınırlı. Bu sayede Bitcoin gibi enflasyonla mücadele edebiliyor. Ek olarak, pasif gelir kazanmak için Curve ve Balancer platformlarının kullanılabileceğini belirten analist, projenin Mayıs başında 94.873 dolara ulaştığını vurguluyor.

Son olarak, üçüncü sıraya geçmeden önce YFI’nın 23.872 dolara düştüğünü ve bu bölgede kısa bir zaman geçirdiğini belirtmek gerekiyor. Şu anda 32.176 dolar seviyesinden işlem göre YFI, analist Jimmy Aki’nin de vurguladığı üzere %35 sıçramış durumda. Ek olarak, varlığın 44.4 göreli güç endeksi (RSI), az satın alındığını ve 20 günlük hareketli ortalamasının (MA) 33.817 dolarda kaldığını gösteriyor. Sıradaki isim AAVE…

Aave (AAVE)

Üçüncü sırasının sahibi Aave, analiste göre en iyi DeFi projesi. Aynı zamanda, tüm varlıklarının neredeyse yüzde 20’si DeFi’de kilitli. Bu nedenle, borç verme protokolü Aave, kullanıcıların likidite sağlamalarına ve karşılığında token kazanmalarına olanak tanıyan bir platformdur.

AAVE ise Aave’nin platformunun yerel tokenıdır. Tahmin edeceğiniz üzere, kullanıcılar bunu ödül olarak kazanır ve stake ve yönetim gibi işlemlerde kullanabilir. Ayrıca, piyasanın toparlanma döneminde olduğu son günlerde, Aave fiyatı, analiste göre satın almak için iyi bir seviye olarak gözüküyor.

Ancak analizler, Aave’in Haziran ayında tam performans gösteremediğini vurguluyor. Varlığın fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 665.91 dolardan düştüğünden beri geriliyor ve 22 Haziran’da 169.29 dolarda yeni bir dip noktası buldu. Ardından, dip bölgeden toparlanarak 229.75 dolara tekrar gelmeyi başardı. Bu nedenle analist, Aave’nin mevcut konumunun değerlendirilebileceğini belirtiyor.

Bir diğer yandan, Aave’nin bir genişleme üzerinde çalıştığı doğrulandı. Kurucu ortak Stani Kulechov, platformun v. 2.5’ini yakında yayınlayacaklarını açıkladı. Yükseltmenin bir parçası olarak, Aave, kullanıcıların katman-2 uygulamalarını etkileyecek kararlar için katman 1’de oy kullanmalarına izin verecek bir yönetişim köprüsü başlatacak. Bu sayede, pazarlar arası karar verme süreci başlatılmış olacak.

Decentraland (MANA)

Analistin diğer gözde Altcoin projesi MANA. Czellikle oldukça yeni olduğu için tam olarak da popüler değil. Proje aynı zamanda, Blockchain üzerine kurulmuş sanal bir topluluğa da sahip. Kullanıcılar kendi alanlarını oluşturabiliyor. NFT sanat eserleri ve daha fazlası da inşa edebilir durumda. Bu özelliklerle, kullanıcılar pek çok imkana sahip olabiliyor ve bunları kar amacıyla başkalarına satabiliyor. Son olarak, üyelerin Merkezi Olmayan Otonom Organizasyonlara (DAO) da katılabilmesi sağlanıyor.

Decentraland’ın diğer önemli özellikleri ise, Blockchain teknolojisini sanal gerçeklikle birleştirerek çevrimiçi bir alanlar sağlamasıdır. Oyuncular çevrimiçi dünyanın kuralları üzerinde doğrudan kontrole sahiptir ve MANA sahipleri oyun ve Decentraland, organizasyon için politikalara oy verebilmektedir.

Analistin dikkat çektiği bir başka noktada, MANA’nın Nisan ayında piyasaya sürüldü ve fiyatı etkileyici bir şekilde 1 dolardan 1,6 dolara yükselmesi oldu. Ancak, Mayıs ayının düşüş baskısı Altcoin projesini kısıtladı ve MANA’yı 19 Mayıs’ta 0,48 dolara geri gönderdi. Geçen haftaki keskin düşüşün ardından MANA 0,37 dolarda yeni dipler buldu. Şu anki fiyatı 0,52 dolar. MANA iyileşmek güzel bir mücadele veriyor. Bu nedenle analist, geçen ay platformun 913.000 dolara satılan bir parçasıyla şimdiden büyük sıçramalar yaptığını belirtiyor. Son Altcoin projesi ise Algorand…

Algorand (ALGO)

Listenin son sırasında Algorand yer alıyor. DeFi, projelerle para kazanmanıza yardımcı olan protokoller sağlarken, Algorand, DeFi platformlarına güç veren yüksek performanslı bir Blockchain olarak hizmet veriyor. Ek olarak proje, açık kaynaklı Blockchain ile kesinliği ve işlem hızını optimize etmek için iki katmanlı bir yapıdan ve Hisse Kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmasının benzersiz bir varyasyonundan yararlanıyor.

Ek olarak yukarıdaki özellikler dışında, ALGO’nun fiyatına dikkat çeken analist, projenin, 0,42 dolardan Şubat ayında 1,82 dolara kadar yükseldiğini de belirtti. Bu sürecin ardından, kısa bir konsolidasyonun ardından tekrar 1,79 dolara yükselen ALGO, Mayıs ayındaki gerileme sürecinde değer kaybetti ve Mayıs sonunda 0,6786 dolara kadar düştü. Haziran ayında ise toparlanma olumsuz sonuçlandı. Güncel seviye, geçen hafta düşülen 0,6701 dolardan %30 yükselerek tekrar 0,8645 dolara tekrar ulaşmış durumda. Bu nedenle analist, teknik göstergelerinde olumlu olmasıyla mevcut fiyatın değerlendirilebileceğini belirtiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.