Analist: Bu Altcoin, Büyük Patlamaya Hazır!

0

Uzman kripto analisti ve yatırımcısı Lark Davis, geçtiğimiz günlerde lider kripto Bitcoin’i geride bırakabilecek güçlü bir altcoin için açıklamalarda bulundu. Önümüzdeki dönemlerde kripto para piyasalarında rollerin değişebileceğini belirten analist, lider bir altcoin projesi içinde “patlama yaşamaya hazır” ifadesinde bulunuyor. Lark Davis’in güncel yorumları ve analizleri, BTC’nin piyasa hakimiyetiyle başlıyor…

Bu altcoin, analist göre BTC üzerindeki baskısını artırıyor

Lark Davis’in sıklıkla vurguladığı bu varlık, Ethereum’dan başkası olmuyor. ETH-BTC yarışında işlerin tersine dönebileceğini belirten analist, lider altcoin hakkında iyimserliğini sıklıkla dile getiriyor. Analistin paylaştığı aşağıdaki tablo, ETH/BTC’nin toplam piyasa değerlerini karşılaştırıyor. Davis’e bu konuda en çok yönlendirilen sorularda “Bu iki rakip kripto para birimi arasındaki tabloyu değiştiren nedir? ETH, BTC üzerindeki ivme kazancını sürdürebilir mi? Ve, Olası bir denge değişikliğine mi bakıyoruz? soruları oluyor. Analist yorumlarına bu soruları cevaplayarak başlıyor.

Analist Lark Davis, “Ethereum, Büyük Para Yığınları Kriptoya Girerken Patlamaya Hazır!” isimli videosunda, yukarıda bahsedilen soruları detaylıca cevaplıyor. Soruları cevaplamaya, ETH’nin yakın zamanda BTC’yi baskı altına aldığı önemli bir metriğe değinerek başlayan analist, aşağıdaki “BTC ve ETH aktif adres sayısı” grafiğini takipçileriyle paylaşıyor.

.

Davis grafikten şu analizi çıkarıyor:

ETH, 27 Haziran Pazar günü BTC’den yaklaşık 200 bin daha fazla günlük aktif adrese sahipti. Bu, 1 Ocak 2017’den bu yana ETH’nin BTC’den daha aktif adreslere sahip olduğu üçüncü gündü.

Analist Ethereum’un güncel gelişmelerine de değiniyor

Güncel ETH gelişmelerine de göz atan Davis, merakla beklenen Ethereum yükselmesinin oluşturduğu trende de dikkat çekiyor. Ayrıca, temel ETH tabanlı merkezi olmayan finans protokolü olan Balancer’ın, 10 milyon dolarlık bir ödül programı ile Polygon ağında başlatılması, analiste göre umut verici görünüyor. ETH için son zamanlardaki bir diğer kilometre taşının da Twitter NFT çekilişiyle geldiğini ekleyen analist, dağıtılacak 140 adet NFT’nin, Davis’in videoda da bahsettiği gibi, “Twitter’ın ilk NFT sürümü” olacak. Analist yorumlarına şu şekilde devam ediyor:

Ethereum kullandıkları ortada ve bence bu gerçekten büyük bir anlaşma. Twitter dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri artık Ethereum kullanan Reddit’imiz ve Ethereum kullanan Twitter’ımız var. Burada büyük şeyler. Çok çok heyecan verici şeyler.

Davis Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in altcoin açıklamalarını yorumluyor

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Bitcoin destekçisi olduğu bilinen Twitter CEO’su Jack Dorsey, lider altcoin Ethereum’u bir yatırım olarak reddetmeye devam ediyor. Bunu göz önünde bulundurarak Davis, “Jack bu kadar büyük bir Bitcoin maksimalist ise, neden bu NFT’leri Bitcoin’de yayınlamadı?” sorusunun sorulabileceğini düşünüyor. Analist Bitcoin işlevselliği için şunları da söylüyor:

Gerçek şu ki; Bitcoin, NFT’leri yayınlamak veya DeFi dünyasında ev sahibi olmak gibi şeyler söz konusu olduğunda, çok daha sınırlı işleve sahip.

Davis son olarak ETF’lerle ilgili kararlara dikkat çekiyor

Son olarak, ETF’lerle ilgili son gelişmeler de dikkat çeken analist, yayın esnasında 13 Bitcoin ETF başvurusu olduğunu belirtirken, son haberlerde New York merkezli yatırım firması SkyBridge Capital’in bir Ethereum fonu duyurduğunu açıklıyor.

Ayrıca şirketin bir ETF başvurusunda da bulunmayı düşündüğünü söyleyen analist, Ethereum hakkındaki vızıltıların bir hayli çoğaldığını da vurguluyor. Forbes makalesine göre, yakın zamanda bir JP Morgan raporuna da değinen Davis, “Ethereum yükseltmeleri” ile ilgili şu açıklamayı yapıyor:

… Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesinden sonraki çeyreklerde staking ödemelerinin 20 milyar dolara ve 2025 yılına kadar 40 milyar dolara yükselmesi bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.