Analist: Chainlink Yatırımcıları Artık Bu Düzeyleri Beklemeli!

0

Kripto para piyasaları 19 Mayıs’taki çöküşün başlamasıyla, aylardır kat ettiği uzun yolu geri dönmek zorunda kaldı. Bazı altcoin projeleri toparlanmak için ilk adımları atarken, Chainlink önemli seviyeleri istikrarlı bir şekilde kaybediyor. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak da analizlerini paylaştığımız kripto uzmanı Saif Naqvi, LINK’in son durumu için güncel bir analiz paylaştı. Detaylar şu şekilde…

Saif Naqvi Chainlink (LINK)’i yorumluyor

Analizine, LINK’in 23 Mayıs’taki en düşük seviye olan 15 dolara geri çekildikten sonra aylık düşüşün %44’e yükseldiğini belirterek başlayan Naqvi, bu dönemde baskısının yavaşça yatıştığını eklerken, oluşan üst kanala dikkat çekiyor. Yazının yazıldığı sırada, son 24 saatte %6 artışla 17 dolardan işlem geren LINK, analistin de belirttiği üzere 22 Haziran’dan bu yana yükselen bir kanalda işlem görüyor.

LINK’te oluşan bu modelin, alt trend çizgisine doğru düştüğü için geçen haftaki kırılma girişiminin 100-MA’da (mavi) reddedildiğini ekleyen analist, güncel durum için 20 (kırmızı) ve 50 (sarı) SMA çizgilerinin de bu süreçte düşüşe geçtiğini vurguluyor.

Sonrasında RSI’ın tarafsız bölgeye meydan okuduğunu ve 50-55’in üzerinde bir artış gerçekleştirdiğini belirten analist, yükselişli fiyat hareketini ileriye taşıyacağını göstergeler eşliğinde belirtiyor. Ayrıca SMI’ye göre, piyasanın düşüş momentumunun azalması ve başka bir satış baskının yaşanması analiste göre “zayıf bir olasılık” olarak yorumlanıyor.

Analist, LINK’te bu seviyelere dikkat çekiyor

DMI’nin hala bazı düşüş koşullarında patladığını ve, ancak +DI -DI’ye biraz daha yaklaştığını ekleyen analist, bir yükseliş geçişinin, yeni bir trende işaret edeceğini ve boğaların hakimiyeti tekrar ele alacağını vurguluyor. Bu senaryo analiste göre cesaret verici işaretler olsa da, LINK bir sonraki rallisini başlatmak için kilit alanları geri almaya ihtiyacı var.

Ancak analist, VR’da LINK’in 18,3 dolar civarında yüksek ilgi gösterdiğini ve bu hamlenin ilginç bir şekilde 20-SMA ile çatıştığını ekliyor. Bunun nedeni olarak, 19,1 dolara yakın hareket eden 100-MA’yı işaret eden analist, bu noktaların üzerinde başarılı bir kapanış ile LINK’i 200-SMA’ya (yeşil) ve formasyonunun üst trend çizgisine doğru geri itilebileceğini düşünüyor.

Analiste göre takip edilmesi gereken seviyeler

Analist giriş için 19.2 dolar seviyesini belirlerken, kar alınacak seviyeyi 22.05 dolar ve stop seviyesini 17.2 dolar olarak belirliyor. Saif Naqvi’nin bu analizine göre risk/ödül oranı 1.43x oluyor.

Son olarak analist, boğaların kısa vadede kontrolü ele geçirmeye hazırlandığını ve Chainlink piyasasında satış baskısının azaldığını söylüyor. Bu, yatırımcılara önümüzdeki dönemde potansiyel bir fiyat dalgalanmasından yararlanma fırsatı verdiğini ekleyen analist, LINK‘in 100-MA’sının hemen üzerinde 19.2 dolarlık bir giriş seviyesi ve 20 Haziran’ın en yüksek seviyesi olan 22.05 doları da kar alım seviyesi olarak belirliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.