Analist: Ethereum, Cardano ve Öbür Altcoin’ler Çok Ziyan Görebilir!

0

Analist Biraajmaan Tamuly bugün Ethereum, Cardano ve diğer Altcoin’lerle ilgili olarak önemli değerlendirmelerde bulunuyor. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de vurguladığımız üzere 9 Haziran’da Bitcoin, 19 Mayıs’taki düşüşten bu yana en yüksek artışını kaydederek grafiklerde %12 yükseldi. Ralli, fiyatın 37.500 doların üzerinde konsolide olmasına kadar devam etti.

Bitcoin’in yükselişi ne anlama geliyor?

Tamuly’ye göre kesin bir yükseliş yönünün göstergesi olan belirli bir faktör, büyük bir dip oluşumuydu. Grafiklerde tanımlandığı üzere, Bitcoin’in 9 Haziran’daki günlük fiyat mumu, önceki üç günlük fiyat hareketinin üzerinde kapandı. Tarihsel olarak, böyle bir durum hemen yükseliş toparlanması sağladı. Ancak Tamuly’ye göre, dalgalı piyasa koşullarında tek bir sinyal yeterli olmayabiliyor. Verilere göre, fiyat son 24 saat içinde küçük bir short squueze nedeniyle yükselmiş olabilir.

Bybt.com, Bitfinex’te yarım milyar dolar değerinde tasfiye ve büyük pozisyonların açıldığını belirtti. Bu nedenle, Bitcoin olası bir kısa vadeli yükselişe bakıyor olsa da, herhangi bir altcoin rallisini tetiklemeyebilir.

Ethereum ve diğer altcoin’ler için düşüş sinyali mi?

Tamuly’ye göre stablecoin’ler ile ilgili olarak fark edilen özel bir gözlem, Bitcoin yükselirken aynı zamanda para çekme işlemlerinin düşmesidir. Stablecoin para çekme işlemleri, USDT para çekme adreslerini içeren tüm gelen ve giden işlemleri ifade eder. Şimdi, grafiklerde düşen para çekme işlemleri, kripto varlıkları satın alan daha az sipariş olduğu anlamına geliyor. Kısacası, nispeten daha zayıf bir birikim söz konusu oluyor.

Benzer şekilde, yukarıdaki CVD göstergesi, piyasada hareket edenlerin şu anda fiyat hareketine dahil olmadığını ileri sürdü. Fiyat volatil bir aralıkta hareket ediyor ve kısa vadede spektrumun herhangi bir yerine inebilir.

Coingecko’ya göre, Polkadot dışında ilk 20’deki varlıkların hiçbiri son 24 saat içinde BTC’nin rallisine eşlik etmedi. Ethereum, %1.1 oranında yetersiz bir iyileşme gösterdi. Cardano sadece %0.2 yükseldi. Ethereum’un Bitcoin ile mevcut ayrışması, ETH/BTC grafiğinde de tanımlandı.

Altcoin rallisi için iyi bir gösterge olan ETH/BTC grafiği son birkaç gündür düşüşte. Bitcoin’in Ethereum’dan daha iyi performans göstermesi nedeniyle, şu anda diğer token’lerin de Bitcoin’in hareketlerini izlemesi Tamuly’ye göre pek olası görünmüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.