Analist: Ethereum’da Bu Tarihe Dikkat! Volatilite Patlayabilir

0

Kripto analisti ve Altcoin Daily’nin sunucusu Aaron Arnold, piyasa değerine göre en büyük ikinci büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH)’un volatilitesinin bu ay sona ermeden artacağını tahmin ettiğini açıkladı.

Analist: 25 Haziran’da Ethereum hareketlenebilir

Yakın zamanda paylaştığı bir YouTube videosunda Arnold, Haziran ayının sonuna doğru rekor miktarda Ethereum (ETH) opsiyonunun sona ermesi nedeniyle altcoin’in volatilitesinin önemli ölçüde artabileceğini söyledi.

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere 25 Haziran’da 1.5 milyar dolardan fazla opsiyonun vadesi dolacak. Bu devasa miktar, 26 Mart’ta sonlanan opsiyonlardan yüzde 30 daha fazla. Arnolds, bu önemli tarihe dikkat çekerek aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Opsiyonların süresinin dolması, mutlaka fiyatın düşeceği anlamına gelmez. Bir sözleşmede kilitlenen arzın belirli bir miktarının kilidinin açılacağı anlamına gelir. Geçen ay opsiyonlar sona erdiğinde, piyasada yükseliş hakimdi. Bu ay ise opsiyonların sona ereceği tarih, düzeltmenin yaşandığı bir ana denk geliyor. Yani, kim bilir? Her şey olabilir. Sadece, volatilite yaşanmasını bekleyin. Elinizdekileri tutun. Uzun vadeli düşünün.

Ethereum’un yanı sıra Bitcoin (BTC) vadeli işlemleri de 25 Haziran’da sona erecek. Kripto analisti Justin Bennett, öncü kripto para biriminin bu tarihte dibe vurabileceğini tahmin ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.