Analist: Kaçırmayın! Bu 3 Altcoin Gelecek Vaat Ediyor

0

Bu yıl, kripto para birimlerine olan talebin patlamasıyla, yatırımcılar 2021’in yıldız altcoin projesini bulmak için yoğun araştırmalar yapıyor. Bitcoin genel olarak bu sıralamada ilk tercih olmazken, doğa dostu olmaması da farklı alternatif projelere yatırımcıları yönlendiriyor. Tamda bu belirsizliğin yaşandığı dönemde, Blockchain dünyasının sıkı takipçisi  Stan Peterson, 3 farklı proje içeren küçük bir altcoin sepeti yayınladı. İlk projeyle başlayalım…

İlk sırada bir altcoin projesi Utopia Crypton (CRP) var

Analist, Crypton (CRP)’un Utopia P2P ekosistemindeki ana ödeme aracı olan tamamen merkezi olmayan ve çığır açan bir kripto para birimi olduğunu belirterek başlıyor. Utopia P2P’nin, internet güvenliği sorunlarını çözen benzersiz bir merkezi olmayan ekosistem olduğunu ekleyen analist Peterson, her kullanıcının anonimliğini ve gizliliğini sağlamasıyla projenin önce çıkan ilk özelliklerini aktarıyor. Ek olarak, eşler arası bir ağ üzerine kurulmuş olması ve mesajlaşma, göz atma ve hatta CRP madenciliği için farklı araçların potansiyeline sahip olması, analist için CRP’yi inanılmaz derecede kullanıcı dostu ve tek bir üründe birleşen ender bir proje yapıyor.

Bir diğer yanda CRP coin, gelişmekte olan güçlü bir proje tarafından destekleniyor. Analiste göre, CRP’yi ve popülerleşmesini engelleyecek tek unsur, projeye gereken ilginin gösterilmemesi durumda iptal olan ICO’su olacaktır. Ancak analist bu konuda, giderek daha fazla kullanıcının proje hakkında konuşmaya ve avantajlarını arkadaşlarıyla ve sosyal ağlarla paylaşmaya başladığını belirtiyor. Ayrıca projenin, diğer coin’lerin aksine güçlü bir CPU, GPU veya HDD gerektirmediğini, analist ayrıca vurguluyor.

Analist Peterson’nun CRP için farklı tespitleri de bulunuyor. Herhangi bir harici düzenleme ve kontrol riskinden uzak olduğu için tüm çevrim içi ödemelerin gizliliğini sağlayan platform, analist için ideal özelliklere sahip. Ayrıca, hiç kimsenin CRP’nin piyasa oranını etkileyemeyeceğini veya Utopia ağının ve CRP kripto para biriminin kontrolünü ele geçiremeyeceğini belirten analiste göre, çevrim içi işlemler hakkında da herhangi bir veri alınması mümkün değil. Projenin diğer özellikleri ise doğa dostu madenciliğinden geliyor.

CRP madenciliği nasıl yapılıyor

Analist, CRP madenciliğini açıklarken, doğrudan evden ve çevre dostu şekilde yapılabileceğini belirterek başlıyor. Bu işlemlerin kripto madenciliği için pahalı ekipmanlar almadan yapılabileceğini bildiren analist, aynı zamanda, CRP madenciliğinin internet ve modern performans standartlarını karşılayan bir bilgisayarla yapılabileceğini katılımcılara aktarıyor.

Madenciliğe nasıl başlanacağı da analistin cevapladığı sorular arasında yer alıyor. Başlamak için madencilerin Utopia P2P ekosistemini bilgisayarlarına indirmesi ve kaydolması gerektiğini bildiren analist, ardından, VPS sunucusunda ki Linux konsoluna özel bir UAM botu yüklenmesi gerektiğini belirtiyor.

Bu sayede botun, ağ çalışmasını hiçbir şekilde etkilemeyeceğini ve performansın yavaşlamayacağını söyleyen Peterson, ek olarak, büyük miktarda belliğin de gerekmediğini vurguluyor. Ancak, her kullanıcının dilerse başka bir bilgisayarda ücretsiz bir sunucu kullanarak veya ek bir VPS veya VDS satın alıp oraya Crypton madencilik botu kurarak madencilik yapabileceğini belirtmek gerekiyor. Ayrıca Crypton, “Minimum Aylık Bakiyeniz” şeklinde madencilik için bir ödül programına sahiptir. Bu nedenle Peterson, çıkarılan tüm Crypton’ların, dahili bir kripto borsası veya başka herhangi bir kamu borsası kullanılarak satılabileceğini belirterek, ilk proje CRP’nin tanıtımını sonlandırıyor. Sırada, ilk altcoin projelerinden biri yer alıyor.

İlk altcoin projelerinden Litecoin, ikinci sırada yer alıyor

Bildiğiniz üzere Litecoin, Bitcoin’in bir hardfork’u olarak alternatif bir kriptografik para birimi olarak ortaya çıktı. Litecoin aynı zamanda, bir kullanıcıdan diğerine para transferlerinin ve işlemlerinin gerçekleştirilebildiği eşler arası ödeme sistemidir. Ek olarak LTC, Bitcoin’den daha hızlı olmak üzere transfer ve ödeme içinde kullanılabilmektedir. Uzmanlara göre, Litecoin’in şu anda diğer projelere göre önemli bir avantajı bulunuyor. Bu da, blokların hızlı bir şekilde onaylaması. Bitcoin’e çok benzeyen dünyanın ikinci altcoin projesi, analiste göre geleceği parlak varlıklar arasında yer alıyor.

Analist LTC madenciliğine de değiniyor

Litecoin madenciliği, analistin de belirttiği üzere, çoğunluğu işlemler olan belirli bir miktarda verinin işlenmesi için yapılan ödemeler anlamına gelmektedir. İşlemci ve ekran kartı kapasiteleri kullanılabilmektedir. Madencilik için ödül, bir bloğu çözerken ödenmektedir. Ayrıca, Litecoin’i uzun süredir popüler yapan özellik ve Bitcoin’e göre en büyük avantajı, bir bilgisayar aracılığıyla madencilik yapabilmesidir. Analist bu rahatlığın önemini vurgularken “bugün Bitcoin ile sadece havuzlar, farming veya cloud mining ile madencilik yapılabilmektedir, ancak Litecoin ile her şey daha kolaydır. Bilgisayar üzerinden madencilik yapma imkanı, özel bir şifreleme algoritması ile gerçek oluyor.” şeklinde bütün olayı özetliyor.

Son sırada Grin yer alıyor

Öncelikle Grin; “herkes için kısıtlama ve sansür olmaksızın elektronik işlemler” sunan bir “anonim Blockchain’dir. Aynı zamanda, bu formülasyonla Grin ağının, arkasında matematiksel olarak sağlam bir şifrelemenin olduğunu, tam gizlilik ve ölçeklenebilirlik sunan MimbleWimble protokolü temelinde çalıştığı göz önüne alındığında, projenin şimdiden yeteri kadar güçlü olduğu anlaşılıyor.

Analistin son altcoin tercihi olan Grin, ağ kullanıcıları arasında değer aktarma aracı olarak hareket eden projenin dahili para birimidir. Diğer kripto para blokajlarının çoğunda olduğu gibi, Grin tokenları da madencilikle ödül olarak kazanılabilir. Grin, PoW’da Cuckoo Cycle algoritmasını kullanır. Aynı zamanda, belleğe bağlı olduğu ve işlemcilerle çalışabildiği için ASIC madenciliğine dayanıklıdır. Böylece, daha fazla insan GRIN çıkarabileceği için ağın merkezsiz oluşu artırılmaktadır. Son olarak, 8 ve 6 GB’lık işlemcilerle madencilik yapmak da mümkündür. Projenin madencilik havuzlarında eksik kaldığı yönler olsa da, geliştiriciler tarafından, açık kaynaklı şekilde sürekli olarak üzerinde çalışmalar yapılmaktadır.

Analist Stan Peterson: Kripto paralar henüz zirvede değil

Son olarak, en etkili açıklamasını sona bırakan analist, kripto paraların 2021’de henüz zirveye ulaşmadığını vurguluyor. Analist bu konuda, piyasada dolaşan birçok projenin şu anda büyük bir ilgi gördüğü gerçeğine rağmen, kripto paraların henüz en yüksek popülerliğine ulaşmadığını da ekledi. Peterson ve bazı kripto uzmanlarına göre, kripto paralar birkaç yıl içinde kullanıcıların hayatlarına gerçekten entegre olacak. Ardından bütün dünyanın içinde bulunduğu, büyük bir teknoloji evrimi yaşanacak. Analist, bu konuyla beraber düşüncelerini şu cümleyle noktalıyor:

Bu nedenle, zaman kaybetmeyin ve en umut verici kripto para birimlerine dikkat edin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.