Analist, Temmuz’da Yatırım Yapılacak 4 Altcoin’i Açıkladı

0

Yakın tarihli bir Youtube videosunda uzman bir kripto analisti, Temmuz 2021’de yatırım yapmak için en büyük potansiyele sahip altcoin projelerini sıraladı. Listede Bitcoin’de yer alırken, diğer projelerde iddialı. Bireysel yatırımcılara küçük bir rehber olacak makalemiz, Ethereum katili Cardano ile başlıyor…

Cardano, lider altcoin ETH’yi geride bırakıyor

Analist, ADA’yı ilk sıra için seçerken zorlanmadığını belirtiyor. Şu anda, Cardano üzerinde, 31 milyar dolar değerinde ADA stake ediliyor. Analist, bu veriyi şu şekilde açıklıyor:

ADA’nın dolaşımdaki arzının %71.7’si 2.665 aktif havuzda stake ediliyor. Cardano, bu konuda ETH’nin stake edilen değerini bile geride bırakan lider bir altcoin.

Ek olarak analist, stake edilen ADA miktarındaki artışın, ağ için beklenen dönüm noktasından kaynaklandığını belirtiyor. Bu hamlenin, daha geniş bir ağın benimsenmesi için uygun zemin hazırlayabileceğini belirten analist, ek olarak, ADA için daha önemli bir fiyatlandırma oluşturabileceğini de vurguluyor. Ayrıca, https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, Grayscale’da Dijital Büyük Sermaye Fonunun %4,26’sını oluşturacak Cardano’yu fonlarına ekledi. Bu önemli gelişmeyle Cardano’yu Temmuz’un yıldızı yapan analist, ikinci sıraya bir diğer akıllı sözleşme platformu olan Ethereum’u seçiyor.

İkinci sırayı, ADA’nın en büyük rakibi “lider altcoin” alıyor

Listenin ikinci varlığı olan lider altcoin Ethereum’un, borsalardaki arzı, Kasım 2018’den bu yana en düşük seviyesine ulaştı. Yavaşça, uzun vade için soğuk cüzdanlara çekilmeye başlanan ETH’yi, yakın bir zaman önce Twitter ve Reddit farklı amaçlar için kullandılar. Twitter, ağ üzerinde bir dizi NFT yayınlarken, Reddit ETH’yi topluluk noktaları için kullandı. Ek olarak, dev yatırım bankası JPMorgan, Ethereum yükseltmelerinin 40 milyar dolarlık stake endüstrisini hızlı bir şekilde başlatabileceğini söylüyor. Tonla olumlu gelişmeye sahip olan Ethereum için, analistin dikkat çektiği bir diğer nokta “Staking Havuzları”…

Analist, Ethereum Staking’in önemini şu şekilde açıklıyor ve aktarıyor:

Stake etme, diğer varlık sınıflarına kıyasla kripto paraları elde tutarken fırsat maliyetini düşürmekle kalmıyor, aynı zamanda birçok durumda kripto para birimleri önemli bir nominal ve gerçek getiri sağlıyor.

Ethereum analizi için sonlara doğru ilerlerken, lider altcoin’in kurumsal yatırımcıyla olan sıkı ilişkisini de vurgulamak gerekiyor. Analistin de aktardığı üzere, bir diğer önemli şirket The Big 4’da, sektörün içinde yer alıyor. Big 4 Consultancy EY şirketi, Ethereum üzerine kurulu zero-knowledge Katman 2 protokolü için kod yeni bir kod yayınladı. Analist gelişmeyi şu şekilde özetliyor:

Yeniliğin merkezinde, Ethereum tabanlı işlemlerin işlenmesini veya yürütülmesini birincil ağdan veya Katman 1’den ikincil bir katmana taşınması amaçlanmaktadır. Bu fikir, Ethereum işlem hacminin iyileştirebilmesi içindir. Ek olarak, toplamalar, Ethereum akıllı sözleşmelerinde de yer alacak.

Son olarak analist, Ethereum’un yoğun zamanlarda yaşadığı tıkanıklığın giderilebilmesi için, EY’nin son adımlarının DeFi protokollerine ve kullanıcı tabanlı kullanımlara yeni bir araç olacağını dile getiriyor. Sıranın diğer ismi, gerçek dünya ile temaslı bir proje oluyor.

Üçüncü sırada Chainlink (LINK) var

Listenin üçüncüsü sırasında olan Chainlink (LINK)’i, önümüzdeki günlerde, toplam 617 entegrasyonla birlikte yoğun günler bekliyor. Analist, entegrasyonları “heyecan verici” olarak nitelendirirken, Vent Finance ile olacak ortaklığa özellikle dikkat çekiyor. Merkezi olmayan tahsis sistemini güvence altına almak için Chainlink VRF ile entegre olacak VentFinance’ın, tüm kullanıcılarını beyaz listeye alacağı netleştirildi. Ek olarak, Cardano ekosisteminde başlatılan ilk projelere katılmak için güzel bir şansta sağlanacak.

Ayrıca, Dijital sanat galerisi 0x Strata, Hector Falcon’un çizimlerine dayalı dinamik NFT’ler oluşturmak için Whole Picture projesinde Chainlink VRF kullanacak. Analist, bu haberi kısaca şu şekilde açıklıyor:

Chainlink VRF, tüm çok katmanlı NFT’lerin ilk tuvalini rastgele seçerek gerçekten kendiliğinden oluşan bir başlangıç ​​yapmaktadır.

3 altcoin’den sonra, sırada kriptonun kralı yer alıyor

Analist için Temmuz ayının en son yatırım yapılacak kripto varlığı Bitcoin oluyor. BTC’nin son dört yıldaki ilk Bitcoin yükseltmesi dünyanın dört bir yanındaki madenciler tarafından onaylandı. Bu nedenle analist, Taproot güncellemesinin önemini vurgularken, geliştiriciler için büyük bir fırsat sunacağını da ekliyor.

Son olarak analist, Bitcoin piyasasının, dünyanın en büyük kripto para birimi fonu olan Grayscale Bitcoin Trust’daki (GBTC) hisse satışına ilişkin yatırımcı kısıtlamalarının sona ermesiyle, bu ay ivme kazanılabileceğini söylüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.