Android 10 ile One UI 2.0 sızdırıldı

0

Henüz tam sürüm olarak kullanıcılarla buluşmayan Android 10 ve One UI 2.0, Portekizli bir YouTuber tarafından görüntülendi. Android 10 işletim sisteminin kurulu olduğu ve arayüz tarafında da yeni One UI yazılımının yer aldığı Galaxy S10 Plus kullanılırken çekilen video yayınlandı. Videoda özellikle One UI 2.0’ın özelliklerine ve performansına yakından bakılıyor.

Galaxy S10 Plus’ta Android 10 ile One UI 2.0 neler sunuyor?

Yeni One UI ile görüntülenen telefonda en dikkat çeken özelliklerden biri akıcılık ve performans oluyor. YouTube’a atılan videoda, telefonun güncellenen One UI arayüzü ile daha çok performansa ve birkaç farklı özelliğe kavuştuğu görülüyor. Bunun yanı sıra tasarım detaylarında çok fazla değişikliğin olmadığını belirtelim. Ancak bu tasarım detaylarıyla birlikte Galaxy S10 Plus modelinin Galaxy Note 10’daki arayüz detaylarına biraz daha benzediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Değişiklik gösteren en önemli özelliklerden biri sistemdeki navigasyon tuşlarında oluyor. Sistem gezinme hareketleri daha da farklılaşan One UI 2.0’da saf Android 10 işletim sisteminde görülen sistem gezinme çubuğu yer alacak. Bu çubuk, daha önceki One UI sürümünde biraz daha farklıydı.

Galaxy S10 Plus için Android 10 işletim sisteminin ve One UI 2.0 arayüz yazılımının ne zaman yayınlanacağına dair net bir bilgi yok. Fakat önümüzdeki 1 ya da 2 ay içerisinde yayınlanması beklentiler arasında yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.