Android telefonlar için YouTube Music hamlesi!

0

Spotify en popüler çevrimiçi müzik servisi unvanını korurken, Apple Music ve Temmuz ayında ülkemizde kullanıma sunulan YouTube Music ciddi bir şekilde büyümeye devam ediyor. Google’dan müzik servisi için önemli bir hamle geldi.

Google tarafından yapılan duyuruda, YT Music uygulamasının Android 10 ile kutudan çıkan tüm cihazlarda varsayılan olarak geleceğini belirtildi. Böylece YouTube Music, Android işletim sisteminin bir parçası haline geldi.

YouTube Music, Android cihazlar ile bütünleşiyor!

Bunun yanı sıra önümüzdeki aylarda Android 9 Pie ile kutudan çıkan akıllı telefon ve tabletlerin, Music uygulamasını varsayılan olarak barındıracağı belirtiliyor. YouTube’un müzik servisi, Google Play Müzik’in yerini alacak.

YouTube Premium ve Music Premium abonelikleri Google tarafından oldukça fazla ön plana çıkarılmaya başlandı. YouTube’da kısa süre dolaştığınızda, Premium abonelik almanızı tavsiye eden reklamlarla karşı karşıya kalıyorsunuz.

Tabi, uygulama tercihi kullanıcıya bırakılmaya devam ediliyor. Bu kapsamda Google Play Müzik uygulamasını kullanmaya devam etmek isteyenler Google Play Store’dan uygulamayı indirerek kullanmaya devam edebilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.