Android uygun fiyat ile buluşmaya hazırlanıyor

0

Ülkemizde 100 TL gibi bir fiyata Android telefon satın almak mümkün olmasa da, yurt dışında 100 dolar gibi bir fiyata akıllı telefon satın almak mümkün. Ancak, bu uygun fiyatlı telefonlar kısıtlı sayıda üretici tarafından piyasaya sürülüyor.

Uygun fiyatlı bu cihazların piyasaya sürüldüğü ülkelerin başında, Hindistan gibi gelir düzeyinin düşük olduğu bölgeler geliyor. Akıllı telefon üreticileri internet bağlantısı olan 100 dolar civarındaki telefonları için kendi işletim sistemlerini geliştirmek zorunda kalıyor. Ancak, yakın zamanda bu durum tersine dönebilir.

Android uygun fiyat kavramını değiştirebilir!

Google’ın uygun fiyatlı telefonlar için özel bir Android sürümü geliştirdiği ortaya çıktı. Vimeo üzerinde paylaşılan bir videoda Nokia 8.1 benzeri bir cihazda, Android işletim sisteminin çalıştığı görülüyor. Google Haritalar, Asistan ve Chrome gibi uygulamaların bu telefonda yer alması oldukça dikkat çekiyor.

Nokia ve Google’dan resmi bir açıklama gelmedi. Beklentiler 15 Ekim tarihinde Pixel 4’ü tanıtan Google’ın aynı zamanda bu sürümünü duyuracağı yönünde. Google’ın fiziksel klavyeye sahip olan bu uygun fiyatlı telefonlar için işletim sistemi duyurması, bu telefonların sayısını ciddi oranda artıracaktır.

Bu sayede fiyat çok daha aşağı çekilebilirken, model sayısının artması kullanıcıların daha fazla seçeneğe erişmesini sağlayacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.