Apple Arcade için Xbox Wireless atılımı geldi

0

Apple, Google Stadia gibi bulut tabanlı servislerin aksine WWDC 2019‘da duyurusunu gerçekleştirdiği Apple Arcade ile kullanıcılara abonelik hizmeti sağladı. Böylece kullanıcılar App Store’daki ücretli oyunlara erişebiliyor.

Apple Arcade için Xbox Wireless Kontrolcü satışı başladı

iPhone kullanıcılarının iOS 13, iPad kullanıcılarının iPadOS, Mac sahiplerinin macOS Catalina ve son olarak Apple TV sahiplerinin ise tvOS 13 ile erişim sağlayabildiği bu servisin aylık ücreti 34.99 TL olarak belirlenmiş durumda.

Oyun deneyimini daha iyi hale getirmek ve bu sayede servise olan ilgiyi artırmak isteyen Apple kontrolcü desteği sundu. Xbox Wireless veya PS4 DualShock kablosuz kontrolcü ile Apple Arcade’i kullanarak oyun oynamanız mümkün.

Dikkat çekici bir adım atan Apple, Xbox Wireless kontrolcü satışına başladı. 59.95 dolar fiyat etiketi ile Apple Store’a eklenen ürün şu anda Türkiye’deki kullanıcılara sunulmuyor. Tabi, bunu farklı sitelerden rahatlıkla alabilirsiniz.

Ülkemizdeki fiyatı yaklaşık 350 TL olan kontrolcü kolayca cihazlara bağlanabiliyor. Xbox One Wireless’ı iPhone / iPad’e bağlamak oldukça kolay;

– iPhone ve iPad’inizin iOS 13’e güncellendiğinden emin olun
– Ayarlar uygulamasını açın ve Bluetooth’a dokunun.
– Xbox kontrolcünüzün ortasındaki düğmeye basarak uyandırın.
– Kontrolcü üzerindeki eşleştirme tuşuna beş saniye basılı tutun
– iPhone veya iPad’in Bluetooth menüsünde kontrolcü görünecektir.
– Bağlanmak için dokunmanız yeterli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.