Apple Watch kullanıcıları daha rahat uyuyacak

0

Apple Watch kullanıcıları için uyku takip özelliğinin kullanıma sunulacağı aylardır gündemden düşmeyen konulardan birisi. 10 Eylül tarihinde düzenlenen etkinlikte bu özellikten bahsedilmezken, kullanıcıları sevindiren haber geldi.

Bloomberg’den Mark Gurman, Şubat ayında paylaştığı bir raporda Apple Watch uyku takibi özelliğinin 2020 yılına kadar kullanıma sunulacağını belirtmişti. Uygulama mağazasından alınan ekran görüntüsü bu raporu doğruladı.

Apple Watch uyku takip özelliği yolda

Kullanıcıların uyku düzenini analiz eden uygulama üzerinden uyuma ve uyanma vakitlerinizi belirleyebiliyorsunuz. Watch piyasaya sürüldüğünden bu yana Apple kullanıcıların uyku öncesinde saati çıkararak şarja takmasını öneriyor.

Uyku takibinin başarılı bir şekilde çalışması için gece boyunca saatinizin açık kalması gerekiyor. Ekran her zaman açık özelliği ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran Watch Series 5’in pil performansının Watch Series 4’e kıyasla daha kötü olduğu iddia ediliyor.

Öncelikle Apple’ın bu duruma çözüm bulması gerekiyor. Son dönemde Sleep Cycle gibi uygulamalar kullanıcıların gerçekten kolayca uyanmasını sağlayabiliyor. Bu kapsamda Watch kullanıcıları uygulamanın günlük hayata etkisini oldukça merak ediyor.

Geliştiricilerin ulaşabildiği en güncel sürüm WatchOS 6.1 Beta‘da bu uygulama yer almıyor. Çıkış tarihi net olarak açıklanmadığı için hangi sürümde kullanıcılara sunulacağı bilinmezken, beklentiler 2020 yılı bitmeden geleceği yönünde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.