Apple Watch Series 5 ön inceleme

0

Apple’ın merakla beklenen etkinliği gerçekleştirilirken biz de sizlere anlık tüm bilgileri aktarmaya devam ediyoruz. Yeni iPhone’ların yanı sıra oldukça merak edilen ve beklenen Apple Watch Series 5 tanıtıldı. Biz de sizler için Apple Watch Series 5 ön inceleme videosu hazırlayarak, sıcağı sıcağına bu akıllı saatin kullanıcılara neler sunacağını anlattık. Apple Watch özellikleri neler?

Apple Watch Series 5 ön inceleme

Geçtiğimiz yıl Apple Watch Series 4 ile birlikte daha büyük bir ekran deneyimi yaşatan Apple, bu yıl yeni akıllı saati için büyük değişikliklere gitmemiş. Cihaz donanım ve yazılım özellikleri ile daha çok ön plana çıktı. Peki WatchOS 6 ile gelen bu ilk Apple Watch kullanıcılara neler sunuyor?

Apple Watch Series 5 özellikleri

Geçtiğimiz yıl Apple Watch Series 4 ile daha büyük bir ekran sunan Apple, bu yılki Apple Watch için tasarımsal bir değişiklik yapmayarak karşımıza çıktı. 3 farklı araştırmayla kullanıcı deneyimini geliştiren Apple Watch Series 5’in yeni yazılımsal özellikleri ile dikkat çekti.

Cihazın en dikkat çeken özelliklerinden Always-On özelliği ile artık saatinizin ekranı hiçbir zaman kapanmayacak ve normal bir saatmişcesine her saniye ekranınızı görebileceksiniz. Fakat siz ekrana bakmadığınız süreçlerde ekran parlaklığı otomatik olarak azalacak. Siz ekrana baktığınız zaman parlaklık ise otomatik olarak artacak. Bu teknoloji için yeni akıllı saatte OLED LTPO Retina bir ekran kullanılmış.

Yeni akıllı saat üyesi de geçtiğimiz yıl olduğu gibi 40 mm boyutundaki model324 x 394 piksel çözünürlüğünde ve 44 mm kasa boyutundaki model ise 324 x 394 piksel çözünürlüğünde ve 10.7 mm inceliğe sahip. Bu yılki modelde EKG özelliği ve yeni geliştirilmiş sağlık özellikleriyle daha çok ön plana çıktı.

Ayrıca Apple Watch’un yeni bir özelliği de pusula olarak karşımıza çıktı. Artık yeni Apple Watch enlem, boylam, yükseklik ve eğim gösteren dahili pusulayı içerisinde barındıracak. Ayrıca cihazın Maps uygulaması da hangi yöne dönük olduğunuzu gösterecek şekilde güncellendi.

Daha fazla detaylı özellik için aşağıdaki haberimizi okuyabilirsiniz veya yukarıda bulunan yazımızı izleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.