Arthur Hayes: Facebook Kriptosu, Stabil Koinlere Ziyan Verecek

0

Facebook’un çıkaracağı kripto para projesi ile ilgili gelişmeleri sizlere an be an aktarmaya devam ediyoruz. Sektörün önde gelen isimleri konuyla ilgili olarak birbiri ardına açıklamalar yaparken, konuya farklı perspektiflerden bakıyorlar. Bu bakış açıları arasında bankalara, Bitcoin’e ve alt koinlere karşı yaşanacak olası etkiler yer alırken, şimdi de Bit Mex CEO’su ARthur Hayes’den stabil kripto paralar ile ilgili bir yorum geldi.

Kripto para sektörünün en büyük marj ticareti ve kaldıraçlı işlem platformu olan Bit Mex’in CEO’su olan başarılı isim, yaptıüı açıkalmada FAcebook’un çıkaracağı Libra adlı kripto para projesinin, stabil kripto paraları tahtından edeceğini ve bu stabil kripto paraların, Libra’dan olumsuz etkileneceğini söyledi.

Hayes, şöyle konuştu:

”Libra bir kripto para mı değil, bence değil. Bana kalırsa, stabil koinleri de paramparça edecek ve sektördeki dengeleri değiştirecek bir proje. Ancak bu kimin umrunda? Sırf Blockchain teknolojisinin nimetlerinden faydalanıp bunu kendi PR’ı için kullanan kişiler açıkçası pek de umrumda değil. Onlar için üzülecek vatkim yok.”

Lider sosyal medya şirketinin çıkaracağı bu proje ile para transferine olanak tanıması bekleniyor. Bu kripto paranın stabil olacağı da ifade ediliyor.

Arthur Hayes: Facebook (NASDAQ:FB) Kriptosu, Stabil Koinlere Zarar Verecek yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.