Asus VivoWatch SP tanıtıldı! İşte özellikleri

0

Asus, IFA 2019’da yeni akıllı saat modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Asus VivoWatch SP özellikleri ilk kez bu fuarda netlik kazandı. Akıllı saat, yalnızca egzersizi değil hayati fonksiyonları da takip etmesiyle dikkat çekiyor.

Tüm IFA 2019 haberleri ve videoları burada!

Asus VivoWatch SP özellikleri

Asus VivoWatch SP özellikleri arasında en dikkat çeken nokta hiç kuşkusuz tıbbi sınıf olarak adlandırılan sensörlere sahip olması. Tıpkı Apple Watch Series 4 gibi EKG çekebilen akıllı saat, 20 saniyelik bir sürede sahibinin tansiyonunu ve stres seviyesini takip edebiliyor. Tabii bu bilgilerin yanında kalp atış hızı da sürekli olarak saat tarafından kontrol ediliyor.

VivoWatch SP’nin özellikleri arasında egzersiz verilerini almasını sağlayacak GPS ve altimetre de bulunuyor. Tüm bu özellikler Asus HealthAI çatısı altında kullanıcıya sunuluyor. Asus HealthAI ile birlikte çalışan özellikler, kullanıcısına özel tavsiyeler veriyor ve kişisel istatistiklerinden yola çıkarak ona rehberlik edebiliyor.

50 metreye kadar su geçirmez olan saatte, parmak izini azaltmak amacıyla seramik bir çerçeve kullanılıyor. Ayrıca, farklı kayış seçenekleri de saatte hazır bulunuyor.

VivoWatch SP, Asus’un açıkladığına göre 14 günlük bir batarya ömrü sunuyor. Tabii bunun yine kişisel kullanım ile doğrudan alakalı olduğunun altını çizelim.

Asus’un yeni nesil akıllı saati 2019 yılının üçüncü çeyreğinde satışa çıkacak. Ancak şimdilik fiyat bilgisi gizli tutuluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.