Asus Zenfone 6 DxOMark puanı ile şaşırtıyor

0

Duyurulması ile birlikte oldukça dikkat çekmeyi başaran Asus Zenfone 6 modelinin DxOMark puanı nihayet belli oldu. Telefonun ön kamerası birkaç ay önce değerlendirilmesine rağmen arka kamerasının DxOMark puanı henüz yeni açıklandı. Döner kamerası ile birlikte ön ve arka kamera tarafında farklı skorlara sahip olan telefon, en iyi selfie çeken telefonlar arasında yer alıyor. İşte Asus Zenfone 6 DxOMark puanı!

Asus Zenfone 6 DxOMark puanı!

Asus Zenfone 6’nın daha önceden açıklanan ön kamera puanı 98 şeklindeydi. Bu puanı ile birlikte 99 puan alan Galaxy Note 10+ 5G modelini geçemese de çoğu akıllı telefon modelini geçerek ikinciliğe yerleşmeyi başardı. Ön taraftaki kameraları arka tarafta da aynı şekilde kullanan telefonun arka kamera performansı ise 104 puanla ön kamera performansının önüne geçmeyi başarıyor.

Şu anda DxOMark’ın arka kamerada lider modeli olan Huawei Mate 30 Pro‘nun 121 puan aldığını düşünürsek Zenfone 6’nın arka kamerasının da oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Ön kamera performansının biraz daha düşük çıkmasının başlıca sebepleri arasında ise yazılım yer alıyor.

Asus Zenfone 6 kamera özellikleri

Flip Camera isimli bu sistem sayesinde arka taraftaki kamera yerinden çıkarak yükseliyor ve açılabilir kamera ile benzer şekilde ekranın üst kısmında beliriyor.

Cihazın 48 Megapiksel çözünürlüğündeki f/1.7 diyaframa sahip ana kameraya, 13 Megapiksel çözünürlüğünde ikinci kamera eşlik ediyor. Dönen kamera mekanizması sayesinde bu kamera hem ön hem arka tarafta kullanılıyor. 4K çözünürlükte 60 FPS / 720p çözünürlükte ise 480 FPS video kaydedilebiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.