Bankacılık Devi, Bitcoin’in Karşısına Bu Altcoin’i Çıkardı: Yenebilir!

0

Yatırım devi Goldman Sachs, akıllı sözleşme platformlarının Bitcoin (BTC)’i geçebileceğini açıklıyor. Bunun nedeni olarak, yeni projelerin “gerçek kullanım potansiyelleri” taşıdığını belirten şirket, Ethereum’un önümüzdeki dönemlerde daha da baskın bir değer deposu haline gelebileceğini ileri sürüyor. Business Insider’ın raporları eşliğinde altcoin yatırımcılarını yakından ilgilendiren analizleri inceliyoruz…

Goldman Sachs göre, Ethereum Bitcoin (BTC)’i geride bırakabilir

İddialarına, Ether’ın toplam piyasa değerinin önümüzdeki yıllarda Bitcoin (BTC)’i geçebileceğini de ekleyen şirket, akıllı sözleşmelerin daha işlevsel ve daha geniş kullanım alanına sahip olması nedeniyle, öngörülerini şu şekilde aktarıyor:

Şu anda Ether, en yüksek gerçek kullanım potansiyeline sahip kripto para birimine benziyor, çünkü yerel dijital para birimi olduğu platform Ethereum, akıllı sözleşme uygulamaları için en popüler geliştirme platformu.

Şirket ayrıca, akıllı sözleşmelerin, DeFi protokollerinin ve merkezi olmayan uygulamalar DApp’lerin patlamayı kolaylaştıran teknolojileriyle dijital sözleşmelerin otomatik olarak yürütülmesini sağlayan yazılımları içerdiğini vurguluyor. Analistler, Ethereum’un bu özelliklere sahip olmasına karşın, Bitcoin (BTC)’in de güçlü bir marka olduğunu ifade ederken, Ether’ın avantajlarının Bitcoin’inden daha işlevsel ve daha hızlı olmasından kaynaklandığını belirtiyor.

Analistler, Bitcoin (BTC)’in dezenflasyonist oluşuna dikkat çekiyor

Bir diğer yandan analistler, Ether’in Bitcoin’i devirmesine rağmen, altının dijital varlıklar için üstün bir değer deposu olduğunu belirtiyorlar. Altını “savunma amaçlı bir enflasyon koruması” olarak tanımlayan analistler, kriptoyu “riskli enflasyon koruması” olarak nitelendiriliyorlar ve şu rekabete dikkat çekiyorlar:

Kripto para birimleri arasındaki bu rekabet, bu aşamada güvenli liman varlıkları olmalarını engelleyen başka bir risk faktörüdür.

Devamında, https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, Goldman Sachs’ın açıklaması, Yatırım Stratejisi Grubu analistlerinin müşterilere kriptonun “yatırım yapılabilir” bir varlık sınıfı bile olmadığını söylemesinden bir ay sonra geliyor. Analistler, şu açıklamalarda bulunmuştu:

Kripto para ekosistemi her şeyin geleceğinde devrim yaratabilir ancak bu kripto para birimlerinin yatırım yapılabilir bir varlık sınıfı olduğu anlamına gelmez.

Ethereum’un Bitcoin’e yetiştiğini herkes fark ediyor

Son olarak, Ethereum’un Bitcoin’i önemli ölçüde solladığını fark eden sadece bankalar olmuyor. Yönetimi altında 17 milyar dolarlık kripto paraya sahip bir kripto para yatırma ve borç verme şirketi olan Celsius Network’ün kurucusu ve CEO’su, geçtiğimiz Pazartesi günü Kitco News’e verdiği bir demeçte, Ether’in platform kullanıcıları arasındaki varlık açısından Bitcoin’i çoktan gölgede bıraktığını ve bunu yapacağına inandığını söyledi. 2022 veya 2023’te analistlerin de altını çizdiği üzere daha farklı bir manzara seyredebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.