Belediye liderleri WhatsApp kümesi kurdu!

0

SMS’i tarihe gömen WhatsApp grupları günümüzde onlarca farklı amaç için kullanılıyor. Genellikle insanlar arkadaşları ile bir arada sohbet ederken, bazen kurumlar iletişimini WhatsApp grupları üzerinden sağlamayı tercih edebiliyor.

Peki, sizce siyasiler kendi aralarında WhatsApp grupları kuruyor mu? Son dönemdeki Facebook skandallarından sonra bunun ne kadar tercih edildiği bilinmezken, bu konuda ülkemizde oldukça ses getiren bir adım atıldı.

Belediye başkanları WhatsApp grubu üzerinden konuşuyor!

Cumhuriyet Gazetesi’nden Aykut Küçükkaya tarafından kaleme alınan köşe yazısındaki, WhatsApp detayı kısa süre içerisinde yayıldı. Zira, 11 büyükşehir belediye başkanı tarafından WhatsApp grubu kurulduğu belirtiliyor.

Bu bilginin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından paylaşıldığı, WhatsApp grubu üzerinden belediye başkanlarının çok daha sık ve hızlı bir şekilde haberleşebildiği, kendi aralarında fikir alışverişi yapabildiği belirtiliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanı sıra WhatsApp grubunda şu isimler yer alıyor;

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu.

Belediye başkanları tarafından WhatsApp grubu kurulması hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.