Birçok Samsung aygıtı ARCore dayanağına kavuşuyor

0

Galaxy Note 10 modelleri, Galaxy A50, Galaxy A90 5G ve Galaxy Tab S6; uzun bir sürenin ardından Google ARCore yazılım desteğine kavuştu. Bu sayede söz konusu cihazlar, AR efektlerine donanıma ihtiyaç duymadan destek verebilecek. Peki, Samsung ARCore desteğiyle neler sunacak?

Samsung ARCore ile neler sunacak?

Google tarafından geliştirilen artırılmış gerçeklik projesi, akıllı telefonlara AR desteğini donanımsal gereksinimlere ihtiyaç duymadan sunuyor. Tabii bunun için cihazlarda yazılımsal desteğin yer alması gerekiyor. ARCore ile birlikte geliştiriciler, dijital nesneleri kamera görüntüsüne entegre ederek ARCore artırılmış gerçeklik uygulamalarını kullanmanızı sağlıyor.

Bu yazılım ile birlikte kamera uygulamanızda farlı nesneleri varmış gibi gösterebilirsiniz. Bunu eğlence için kullanmanın yanı sıra bir ürün satın almadan önce de desteklenen mağazalarda kullanabilirsiniz.

ARCore desteğinin gelmesiyle beraber bir uygulamayı da indirip telefonunuza kurmanız gerekiyor. Galaxy Note 10, Galaxy A50, Galaxy A90 5G ve Galaxy Tab S6 modellerinden birine sahipseniz ARCore SDK’sını buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Böylece özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.