Birinci Blockchain İzlemeli Sevkiyat Gerçekleşti

0

Samsung (KS:005930) SDS, Hollanda bankası ABN AMRO (AS:ABNd) ve Rotterdam Limanı, birlikte çalışabilir bir blok zinciri platformu kullanarak Güney Kore’den Hollanda’ya giden bir konteyneri takip ettiler. Bu ortak deneme sevkiyatı ilk başarılı blockchain izlemeli sevkiyat olarak kayıtlara geçti.

Açıklamaya göre konteyner, gönderinin anında finanse edilmesine, tam olarak izlenmesine ve sürecin kağıtsız olarak yürütülmesine olanak tanıyan “DELIVER” blok zinciri platformu üzerinden izlendi.

Rotterdam Limanı yöneticisi Paul Smits’e göre, geleneksel denizcilifk sürecinde genellikle kağıt kullanımı çok fazla ve verimsiz. Kendi sözleri ile:

Blok zincir platformu DELIVER’ın üç ortak kuruluş tarafından ortak bir şekilde geliştirildiği bildirildi. Ve TokenPost’a göre Ethereum ve Hyperledger uygulamalarını destekleyen birlikte çalışabilir bir platform. Rapora göre, birden fazla blokajın entegrasyonu aslında belgelerin noter onayı, çifte ödeme önleme ve varlık aktarımı dahil olmak üzere bir dizi işlevsel yarar sağlıyor.

Samsung SDS’nin yöneticisi Han Seung-yeop, şöyle yorum yaptı:

Deneme amaçlı gönderiminin tamamlandı ve, projenin arkasındaki kuruluşlar, Rotterdam Limanı’nın duyurusuna göre, nakliye platformuna dayalı birden fazla pilot proje başlatmak için anlaşma imzaladı. Ayrıca, nihai hedefin nakliye için küresel ve bağımsız bir platform sağlamak olduğunu söylüyorlar.

Daha önce haber kaynakları tarafından bildirildiği üzere, Samsung SDS, Hollandalı banka ABN AMRO ve Rotterdam Limanı, geçtiğimiz yılın ekim ayında gönderiler için bir blockchain çözümünün test edilmesini istediklerini açıklamıştı. Bu deneme de başarılı sonuçlandı.

The post İlk Blockchain İzlemeli Sevkiyat Gerçekleşti appeared first on Kripto Para Haberleri Lideri.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.