Birinci katlanabilir telefon sağlamlık testi ile karşımızda!

0

Akıllı telefon dünyasında yeni bir kapı açacak olan katlanabilir ekranlı telefonlar yavaş yavaş karşımıza çıkmaya başladı. İlk katlanabilir telefon sağlamlık testi ise esnek ekranlı telefonlarda bizi neler beklendiğini gözler önüne seriyor.

Katlanabilir telefon sağlamlık testi yayınlandı!

Son günlerde Samsung ve Huawei sayesinde adını daha sık duyduğumuz katlanabilir telefonlar merakla bekleniyor. Henüz piyasaya çıkmayan bu modellerin yanı sıra, dünyanın ilk katlanabilir telefonunu üreten Çin merkezli Royole, Flexpie isimli modeliyle teknoloji tutkunlarını selamlıyor.

Dayanıklılık testleriyle popülerlik kazanan JerryRigEverything isimli YouTube kanalı ise Royole Flexpie modelini masaya yatırdı.

Her zaman olduğu gibi ilk olarak ekrana çizilmezlik testi uygulanırken sonuç maalesef hiç beklendiği gibi olmuyor. Katlanabilen bu özel ekranda cam yerine plastik kullanılması neticesiyle telefon dayanıklı bir yapı sergileyemiyor.

Menteşe kısmında oldukça dayanıklı bir materyal kullanıldığı görülürken ekrana uygulanan yakma testi ise pek başarılı bir sonuç veremiyor. Terse katlanma durumunda ortaya çıkan sonuç ise şaşırtıcı oluyor.

Doğru kullanıldığı taktirde 200 binden fazla katlanmaya dayanıklı olduğu iddia edilen akıllı telefon, 7.8 inç büyüklüğünde esnek AMOLED ekrana sahip. Qualcomm Snapdragon 855 işlemcinin kullanıldığı akıllı telefonda 6/8 GB RAM ile 128/256/512 GB dahili depolama birimleri sunuluyor. 16 Megapiksel ve 20 Megapiksellik çift kamera kurulumunun yer aldığı akıllı telefonun fiyatı ise 1300 dolardan başlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.