Bitcoin, 11.700 Dolar Üzerine Çıktıkça 3 Günlük Getirilerini Artırdı

0

Investing.com – Ticaret zayıf da olsa Bitcoin art arda üçüncü gün ivme kazanarak Perşembe günü rallisini genişletti.

Bitcoin %5,1 artışla 11.746,90 dolara yükseldi. 7.888 dolarda olduğu Haziran ortasında yalnızca bir hafta içinde 13.929,8 dolara ulaşan kripto para için, engebeli bir yol oldu.

Diğer dijital paralar karışık seyretti, Ethereum %1 artışla 293,49 dolara yükselirken, XRP %1,3 düşüşle 0,439233 dolara geriledi. Litecoin ise %3,7 kazançla 123,12 dolara ulaştı.

Bağımsızlık Günü tatilinden dolayı ABD piyasalarının kapalı olmasıyla, ticaretin zayıf olması bekleniyor.

Finansal Hizmetlere İlişkin ABD Temsilciler Meclisi Komitesi, Facebook’tan (NASDAQ:FB) kendi kripto parası Libra’yı geliştirmeyi durdurmasını istedi.

Salı günkü yazıda komite, bu projenin “İsviçre dışında bulunan ve ABD para politikasına ve dolara rakip olması amaçlanan yepyeni bir küresel finansal sistemine yol açabileceğini” belirtiyor. Kanun koyucuların söylediğine göre, böyle bir rekabet mahremiyete, ulusal güvenliğe ve para politikasına ilişkin endişelere neden olabilir.

30’un üzerinde savunma grubu, Kongre’den Libra’nın geliştirilmesine yönelik resmi bir moratoryum uygulamasını istedi.

Diğer yandan, İngiltere piyasaları gözlemcisi, 2020 başlarından itibaren perakende tüketicilere kripto varlıklara dayalı türev satışlarını yasaklamayı teklif etti.

Finansal Yürütme Kurumu’nun, içerdiği tüm riskleri anlamayan perakende yatırımcıları için uygun olmadığını söylediği gibi, dijital para fiyatları dalgalı.

Gözlemci, “bu (türev) ürünleri yasaklamanın perakende tüketicilere olan potansiyel faydasının, yılda 75 milyon sterlin (94 milyon dolar) ile 234,3 milyon sterlin arasında olduğunu düşünüyoruz,” dedi.

— Bu haberde Reuters’ın katkısı bulunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.