Bitcoin 12.500 Dolara Yükseldi

0

Kripto para birimi Bitcoin, son dönemde sürekli değişmeye devam eden fiyatları ve piyasa hacmi nedeniyle bir süredir merak konusu. Gündemde kalmayı koruyan Bitcoin, yakın zamana kadar 12.000 dolar seviyesine yakın seviyelerde seyretmeyi sürdürürken, bugün artık kripto para pazarında beklentiler yine yükseliş olmasından yana oldu ve 12.000 seviyesi aşıldı.

Bitcoin’in bu seviyeyi aşmasında en önemli etken ise kısa süre içerisinde 12.500 dolar seviyesine yatırımcıların destek ve balinaların desteği ile geldiği oldu. Bitcoin’in 12.500 doları görmesi aslında pazar için oldukça büyük bir şey değil. Henüz daha yakın zamanda kısa vadede yatırımcılar 13.500 doları aşan seviyeleri gördükleri için bu seviyelerin çok fazla önemli olmadığını düşünüyorlar.

Bitcoin’in 12.500 dolara yükselmesinde en önemli rolü ise kripto para balinaları üstleniyor.

Balinaların her gün yaptıkları binlerce kripto para işleminin arasından eğer ki yükseliş olmasına yarayacak bir işlem yapılırsa kazanan piyasa ve yatırımcıları oluyor ve Bitcoin fiyatı beklenenden daha hızlı ve daha iyi seviyede yükseliyor. BTC’nin yakın bir tarihte 20 bin doları geçerek 30 bin doları görmesi beklentisi bile mevcut.

Haberin devamı: Bitcoin 12.500 Dolara Yükseldi ilk olarak Bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.