Bitcoin 4 Temmuz’da Yükselebilir

0

Kripto analiz sitesi SFOX’tan yeni bir raporda, Bitcoin biriminin (BTC) 4 Temmuz’daki Amerikan Bağımsızlık Günü’nde fiyat artışı görebileceği öne sürülüyor. 3 Temmuz tarihli bir blog yayını, tatillerin bir kripto yükseliş piyasası sırasında taze FOMO’yu körüklediğini ya da kaybolma korkusu ortaya koyduğunu iddia ederek ortaya çıkardığı etkiyi analiz ediyor. Tahminde şu sözlere yer veriliyor:

Tatil kaynaklı fiyat dalgalanmaları, Google (NASDAQ:GOOGL) Trends’de aratılan Bitcoin kelimesi, SFOX perakende satışına yönelik verileriyle destekleniyor gibi gözüküyor. 2017 kış aylarında kripto yükselişi sırasında Amerika Birleşik Devletleri’nde “Bitcoin” arama sayısı hem Noel hem de Yeni Yılı izleyen günlerde arttığı belirtiliyor.

Verilerin kesin olmaktan uzak olduğunu belirten analiz, yine de aile ve sosyal ortakların ilk kez ilgiyi ve farkındalığı arttırdığını ortaya koyuyor. Aynı zamanda insanların varlıklarını arkadaşlarına ve sevdiklerine hediye etmeleri için fırsat sunuyor. Bu koşullar altında 4 Temmuz günü Bitcoin biriminin fiyat artışı görebileceği düşünülüyor.

Gözlemlerinden kaçınan analistler, eğilimi şu şekilde tanımlamaktadır:

Yatırımcılara ve tüccarlara hitap eden SFOX, kitle psikolojisinin genel hevesleri tarafından teşvik edilen fiyat zirvelerinin – değişen temel hareketlenmelerin aksine – geçici olduğunu gösterdi.

Bildirildiği gibi uzmanlar, mevcut pazar rallisinin 2017 yılının sonlarındaki durumun aksine perakende ilgisi tarafından değil, büyük ölçüde kurumlar tarafından yönlendirildiğini gösteriyor. Bununla birlikte, Haziran ayının sonunda Google Trends’ten gelen veriler, ‘Bitcoin’in internet kayıtlarının 17 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını ortaya koydu.

The post Bitcoin 4 Temmuz’da Yükselebilir appeared first on Kripto Para Haberleri Lideri.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.