Bitcoin Değil! Varlıklı ve Eğitimli Yatırımcılar Bu 2 Altcoin’den Alıyor

0

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), zengin ve eğitimli yatırımcıların Bitcoin (BTC) yerine iki büyük altcoin projesinden satın almayı tercih ettiğini söylüyor. Uluslararası Ödemeler Bankası’nın tespitlerini birlikte inceleyelim…

Uluslararası Ödemeler Bankası: Bu 3 altcoin sahipleri en zengin grupta!

Yeni bir raporda Uluslararası Ödemeler Bankası, merkez bankalarının sahip olduğu küresel finansal varlık, eğitim ve gelir düzeyine göre ayrılmış kripto alanındaki yatırımcı faaliyetlerine bakıyor. Uluslararası Ödemeler Bankası konuya yönelik şunları söylüyor:

Çeşitli kripto para birimleri arasında, XRP ve Ether sahipleri en eğitimli, Litecoin (LTC) sahipleri ise en az eğitimli ve Bitcoin sahipleri orta sıralarda yer alıyor. Kripto para sahipleri, XRP, Ether ve Stellar (XLM) sahipleri en zenginler olmak üzere ortalamadan daha yüksek bir hane gelir düzeyine sahip.

Gelir açısından, ETH, XRP, LTC, XLM ve EOS sahipleri Bitcoin sahiplerine göre daha üstün!

Yalnızca XRP ve ETH sahipleri, hem gelir hem de eğitim açısından Bitcoin sahiplerini geride bırakıyor. Eğitim açısından popüler altcoin XRP, ETH ve Bitcoin Cash (BCH) sahipleri Bitcoin yatırımcılarının üzerinde yer alıyor. Gelir açısından, ETH, XRP, LTC, XLM ve EOS sahipleri Bitcoin sahiplerine göre daha üstün sıralamalara sahip.

Rapor, Bitcoin’in en çok sahip olunan kripto para birimi olduğunu ve onu ETH ve LTC’nin takip ettiğini ortaya koyuyor. Tanınma açısından BCH, kral kripto paradan sonra ikinci sırada geliyor. Bu bulgulara dayanarak BIS, kripto para birimi sahiplerinde tanımlanan eğilimlere göre kripto hakkında ilginç bir görünüm sağlar. Uluslararası Ödemeler Bankası konuya yönelik şunları söylüyor:

Kripto para birimleri hakkında bilgi yaygınlaşırken, sahiplik niş bir popülasyonla sınırlı kalıyor. 2014’te ABD vatandaşlarının sadece %40’ı en az bir kripto para biriminin (esas olarak Bitcoin) farkındaydı. Bu oran 2019’da neredeyse %70’e yükseldi. Eğilim devam ederse, bir veya iki yıl içinde tüm ABD nüfusu en az bir kripto para birimini tanıyacak. Kripto para birimlerinin kabulü ve kullanımı yine de yüksek değil. ABD nüfusunun sadece %1.4’ü 2019’da en az bir kripto para birimine sahipti.

https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla kripto para haberi için“Wall Street Bu Altcoin’i Mi İzliyor?” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.