Bitcoin Düştüğünde Panik Satış Yapmak Hakikat Mu?

0

Bitcoin fiyatı düştüğünde hemen panik satış yapmak yatırımcılar için fazlasıyla tercih edilen bir yöntem. Ancak bu yöntemin ne kadar insan tarafından sevildiği ve ne kadar insan tarafından tercih edildiği hiçbir kimsenin bilemediği bir soru. İnsanlar, kripto para birimlerine sahip olmayı severken, son yıllarda panik satışları sevenlerin sayısı da artıyor.

Aslında Bitcoin satışları her gün devam ediyor. Bugün bu salisede bile binlerce satış ve alım yapıldı. Siz bu yazıyı okuduğunuz sırada bilmiyoruz ama binlerce insan Bitcoin aldı ve sattı. Eğer alımlar satışlardan daha fazla oldu ise Bitcoin fiyatı 100 dolar bile artmış olabilir. Tam tersi durumda ise 100 dolar veya daha fazla-az düşüş olabilir.

Panik satışlar eğer ki çok acil paraya ihtiyacınız yok ise doğru bir tercih değil. Zira yatırımcıların bu konuda yapması gereken panik satış değil, mümkün olduğunda az satış ile beklemek olmalı. Uzun ve orta vadeli yatırımcıların panik satış yapmasına ise hiçbir zaman acil para ihtiyaçları yok ise gerek yok.

*Bu içerik bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Haberin devamı: Bitcoin Düştüğünde Panik Satış Yapmak Doğru Mu? ilk olarak Bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.