Bitcoin Exchange Supply Oranı, 6 Ayın Diplerinde! Bu Ne Demek?

0

Bitcoin (BTC) borsa akış oranı (Bitcoin Exchange Supply Oranı), 6 ayın en düşük seviyesine ulaştı ve bu analistlere göre, yükselen bir hissiyata işaret ediyor. Bitcoin fiyatı dün neredeyse 36 bin dolara ulaştı, ancak kazanımları koruyamadı ve tekrar 35 bin doların altına düştü.

Bitcoin (BTC) borsa akış oranı, 6 ayın en düşük seviyesine ulaştı!

35 bin doların altındaki Bitcoin fiyat konsolidasyonu, dün BTC 35 bin doların üzerindeki kazançlarını koruyamadıktan sonra yeni bir haftaya girdi. En iyi kripto para birimi, tekrar 34 bin doların altına geri dönmeden önce günlük 35.939 dolarlık en yüksek seviyesini kaydetti. En iyi kripto para biriminin fiyatı, Mayıs ayında kripto piyasası değerlemesinin neredeyse yarısının silindiğini gören piyasa kargaşasından bu yana 30 bin ile 40 bin dolar arasında hareket etti.

Kaynak: Santiment

Santiment şirketinden elde edilen son veriler, Bitcoin borsa akış oranının Ocak ayından bu yana en düşük seviyeye ulaştığını ve 6 ayın en düşük seviyesine ulaştığını gösteriyor. Borsa akışındaki düşüş, yatırımcıların Bitcoin fiyatının yukarı doğru hareket etmesini beklediğini gösterdiği için yükseliş işareti olarak kabul edilir.

Düşen borsa akışı, Bitcoin fiyatı için iki temel duyguya işaret ediyor!

Bitcoin, Nisan ayı ATH‘si olan 64.689 dolardan 30 bin dolara yaklaşan Mayıs piyasası satışları sırasında değerinin yaklaşık %50’sini kaybetti. Mevcut piyasada düşüş eğilimi daha baskın olsa da, analistler henüz piyasanın zirvesine ulaşmadığımızı tahmin ediyor.

Kaynak: Crytpoquant

Düşen borsa akışı, BTC fiyatı için iki temel duyguya işaret ediyor: Birincisi, satışlar gibi Mayıs ikinci haftasının risklerini azaltıyor ve ikincisi, piyasa daha az aktif ve kuruyor. Borsa akışındaki düşüşün yanı sıra, BTC işlem hacmi de kurudu.

Analistler: BTC fiyatı 36 bin doların üzerindeki konumunu ele geçirmeli!

Analistler, herhangi bir yükseliş eğilimi görmeden önce BTC fiyatının 36 bin doların üzerindeki konumunu ele geçirmesi gerektiğini öne sürüyor. En iyi kripto para birimi, son birkaç hafta içinde son iki olayda 35 bin doların üzerindeki kazançlarını koruyamadı. 36 bin doların üzerinde bir hareket analistlere göre, en iyi kripto para biriminin mevcut fiyat konsolidasyon aralığından çıkmasına ve muhtemelen boğa koşusuna tekrar devam etmesine yardımcı olacak.

Puell Multiple değeri 0.3 işaretinin altına düştüğü için BTC fiyatı da son zamanlarda nadir görülen bir satın alma sinyali bastı. Bu faktörlerin kombinasyonu analistlere göre, Bitcoin fiyatının mevcut uyku durumundan çıkmaya hazırlandığını gösteriyor. https://bedevaoyunhesaplari.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla BTC haberi için “Temmuz Bitcoin Yatırımcıları İçin Kârlı Olacak Mı?” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.